"Яка доля путінського фашистського проекту "Русский мир"? Він оглушливо провалився. Причому ясно це стало вже досить швидко. Все ще триває телевізійна істерія, псевдоопитування, які нічого не значать в авторитарних структурах, безглузді космічні вправи в Сирії і компенсаторне победобісся — це спроба приховати поразку, продовжити життя після смерті", — пише Піонтковський у статті на "Радіо Свобода".

За його словами, проект "Новоросії" нема ані мети, ані причини свого "відчаю".

Проект променистою "Новоросії" стиснувся до бандитської Лугандонії. Фундаментальною політичної слабкістю цього руху "доведених до відчаю корінних жителів", що відрізняє його від будь-якого іншого сепаратистського проекту в світі, була відсутність в ньому органіки, нездатність чітко артикулювати ні причини свого "відчаю", ні мети свого "протесту",
— пише автор.

Піонтковський зазначає, що більшість росіян в Україні залишилися лояльними громадянами української держави.

"Росіяни в Україні в своїй переважній більшості відкинули міфи Новоросії та "Русского мира" та залишилися лояльними громадянами української держави і прихильниками європейського вибору українського суспільства. Путін спробував розв'язати етнічний конфлікт, а отримав світоглядний між спадкоємцями Київської Русі і Золотої Орди", — пише політолог.

Читайте також: Безсмертний оцінив, за скільки років на Донбасі розпочнеться політичний процес