Тепер для оформлення відпустки за станом здоров'я чи звільнення з лав ЗСУ не потрібно повертатися до військової частини.

Дивіться також Мобілізація строковиків в Україні: на які зміни чекати з 1 серпня

Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань, пов'язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану".

Покращення якості медичного обслуговування та забезпечення військовослужбовців під час проходження ВЛК є одним з пріоритетних завдань Медичних сил ЗСУ та Уряду України,
– повідомили в Міноборони.

Тепер до військової частини звертатись не потрібно

У період дії воєнного стану воїни, яких ВЛК визнали непридатними до військової служби, або яким призначили відпустку для лікування після хвороби чи поранення, направляються до ТЦК та СП.

Там можна отримати всі необхідні документи з військової частини за допомогою електронного документообігу: як щодо відпустки, так і звільнення з військової служби.

Що ще має змінитись у ВЛК

  • У Міноборони хочуть значно спростити ВЛК для військовослужбовців – оскільки зараз це не надто приємний "квест". А особливо для тих, хто вже зазнав поранення.
  • У відомстві сказали, що планують викорінити надмірну бюрократію та забезпечити військовослужбовців соціальними гарантіями.
  • Також у міністерстві обіцяють впровадити цифрові інструменти для автоматизації процесу та обладнати приміщення до вимог людей з інвалідністю чи пораненнями.
  • Крім цього, з'явиться більше ВЛК, щоб розвантажити вже наявні.