Цю казку поширив пропагандист і співробітник російської державної телерадіокомпанії Олександр Сладков, передає 24 канал.

До речі "Не можна слухати без склянки горілки": посол України в Індонезії про заяви Лаврова

За твердженнями Сладкова, Володимир Суровікін під час Корейської війни збив 3 американські літаки і загинув, коли відводив свій винищувач від житлових будинків. У російському Уссурійську на його честь встановили пам'ятну дошку. Цей фейк вже з'явився у російській вікіпедії.

Загиблий льотчик – не батько Суровікіна

Однак журналісти "Полигон. Медиа" і телеграм-каналу "Можем объяснить" мають іншу інформацію. Вони зазначають, що льотчик, який загинув 1966 року на Далекому Сході, справді був. Однак він не пов'язаний з генералом Суровікіним, тобто це не його батько.

Правнук льотчика Володимир Мазич сказав, що його прадід не мав синів, а лише дочку. Мазич наголошує, що з Суровікіним незнайомий. За його словами, могли щось наплутати.


Володимир Суровікін / Фото з фейсбуку Володимира Мазича

Правнук просить не приплітати Володимира Суровікіна до війни

Сам Мазич виступає проти повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він ще 27 лютого писав, що поважає українців за стійкість духу.

Тому правнук просить не робити його прадіда, Володимира Суровікіна, учасником війни в Україні, яка принесла лише горе і страждання сотням тисяч людей.

Дивіться більше – Хто такий Суровікін насправді: відео