Інформацію про ще одного загиблого підтвердив лікар швидкої допомоги під час зустрічі з мером міста. Наразі інших подробиць про загиблого немає. Про це повідомляє телеграм-канал KYKY.

Радимо ознайомитись Лідера немає: чого бракує опозиції у Білорусі та яка доля Лукашенка

Мер міста назвав інформацію про смерть протестувальника "брехнею". Проте він пообіцяв прийти в госпіталь і розібратися.

Протести в Жодіно

  • В Жодино відбулась зустріч жителів міста з мером. Від нього вимагають прибрати з міста ОМОНівців, провести нові вибори і випустити всіх затриманих учасників протестів.
  • На зустріч прийшли кілька тисяч протестувальників. За даними місцевих ЗМІ, вони "в жорсткій формі ставлять питання" міському голові. Після тривалої суперечки, мер втік від жителів міста, попередньо звинувативши їх у тому, що вони "керуються зовнішніми інструкціями".
  • Він пішов, коли йому поставили запитання, чи готовий він піти у відставку.

Зустріч мера з працівниками "БелАЗу" в місті Жодіно: дивіться відео

Що відомо про затриманих і постраждалих у Білорусі

  • Загалом по країні за участь в несанкціонованих масових заходах правоохоронці затримали 6,7 тисяч осіб. За останню добу – 700 нових затримань. За даними правозахисників, в результаті зіткнень постраждали понад 200 громадян.
  • У МВС Білорусі кажуть, що станом на 13 серпня внаслідок сутичок постраждали 103 співробітника міліції, 28 з яких – госпіталізовані. Влада каже про одного загиблого демонстранта, натомість активісти – вже про чотирьох.
  • Водночас стало відоме ім'я загиблого під час протестів у Білорусі – на вулиці Пушкінській у Мінську загинув 34-річний Олександр Тарайковський. За офіційною версією, в його руках вибухнув вибуховий пристрій. Дружина каже: чоловік вийшов з дому в одних шортах і точно не мав із собою вибухівки.