Ввечері 14 липня в Мінську пройшов несанкціонований мітинг на підтримку ексбанкіра Віктора Бабарика та першого директора білоруського Парку високих технологій Валерія Цепкало, повідомляє DW.

До теми Лукашенко будь-які акції протесту спробує зірвати провокаціями, – Шушкевич

Протест: як все почалося

Кілька сотень людей перекрили проспект Незалежності в центрі Мінська. Учасники протесту не мали при собі ні прапорів, ні плакатів з гаслами. Вони лише йшли вулицями та плескали в долоні. Їх підтримували автомобілісти, сигналячи клаксонами. На акцію зібралися й безліч велосипедистів.

Аналогічні протести проходять в деяких інших містах Білорусі – Бресті, Гомелі, Гродно.

Затримання на мітингу

Групи опозиційно налаштованих активістів також почали збиратися у різних районах Мінська. Згодом у центр міста під'їхали автозаки та почали затримувати людей.

Зокрема, журналістів радіостанції "Єврорадіо" затримали під час стріму з місця подій. Згодом стало відомо, що серед затриманих працівники "Радіо Свобода" та "Белсату".

Ще одного чоловіка затримали після того, як він попросив правоохоронців допомогти учаснику протесту, якому стало погано. Також серед затриманих є неповнолітні. Відомо й про затримання одного росіянина.

Крім того, силовики працюють в цивільному одязі, багатьох затримують без причини, пишуть у телеграмі Netipichnyi_Kharkov. Влада також почала блокувати телеграм.

Станом на 23:00 було відомо про щонайменше 150 затриманих активістів. Згодом кількість затриманих зросла до близько 250 людей.

До слова, до акції не закликав жоден з потенційних кандидатів у президенти Білорусі. Протест анонсував у мережі відомий білоруський блогер і журналіст Степан Путіло (Nexta).

Протести та затримання у Білорусі / Фото "Радіо Свободи"

Протест у центрі Мінська: дивіться відео

Затримання журналістів у Мінську: відео

Мітингувальників затримують навіть у кафе: відео

Дізнайтеся більше У Білорусі не допустили до виборів Бабарико – головного конкурента Лукашенка

Що цьому передувало

  • ЦВК Білорусі 14 липня відмовилася зареєструвати ексбанкіра Віктора Бабарика та ексглаву Парку високих технологій Валерія Цепкало кандидатами в президенти.
  • Водночас зареєстрували 5 інших людей, серед яких чинний глава держави Олександр Лукашенко, ексдепутат Ганна Канопацька, голова партії БСДГ Сергій Черечень, співголови об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв і дружина затриманого блогера Сергія Тихановського – Світлана.
  • МВС Білорусі розповсюдило попередження про неприпустимість участі в незаконних масових заходах і закликало жителів проявити розум і мудрість, реагуючи на заклики зібратися на вулицях міст.