Після придушення протесту опозиційні сили пообіцяли перейти до щоденних протестних акцій "до перемоги". Екслідер Єдиного національного руху (партія Саакашвілі) Ніка Меліа оголосив про новий протест біля парламенту вже сьогодні, 8 березня.

Дивіться також Одна з прапором ЄС проти водомета: смілива жінка у Грузії стала зіркою соцмереж

Масштабні провести у Грузії

"О третій годині дня (13:00 за Києвом – 24 Канал) ми збираємося на проспекті Руставелі. І це буде повторюватися щодня, поки весь проспект Руставелі (на ньому розташовано парламент – ред.) не стане грузинським, а не російським. Доки ми не досягнемо перемоги", – заявив він.

Близько 14 години за Києвом у Тбілі розпочався новий мітинг. Чимало людей вийшли на вулиці столиці Грузії. Протестувальники прямують до будівлі парламенту колоною з банером та гаслом No Russian Law ("Ні російському закону").

У Грузії розпочався новий мітинг: відео

Крім того, повідомляється, що в Тбілісі розпочався Жіночий марш проти закону про "іноземних агентів". Перед парламентом сьогодні відбудеться і вечірній протест – він розпочнеться о 19:00 за місцевим часом.

За оцінкою видання Paper Kartuli, в Жіночому марші бере участь близько 5 тисяч людей. Присутні теж скандують "Ні російському закону!". Вони пройшли проспектом Руставелі від площі Республіки до будівлі парламенту.

Як минула ніч у Грузії

Нагадаємо, що протягом ночі кілька разів ситуація у центрі Тбілісі ставала "напруженою" і доходило до локальних зіткнень між поліцією та мітингарями.

Поліціанти використовували проти мітингувальників коктейлі Молотова, гумові кулі та водомети. Кількох активних демонстрантів затримали.

Були спроби учасників мітингу прорватися до парламенту, утім вони подолали лише металеву огорожу.

Після другої ночі спецпідрозділи поліції витіснили майже усіх учасників з-під будівлі. І мітинг, по суті, завершився, хоча окремі групи мітингарів, а також невелика частина поліцейських лишалися у центрі до ранку.

На ситуацію в країні відреагувала президентка Грузії, яка перебуває у США. Саломе Зурабішвілі не лише скасувала всі заплановані в ООН зустрічі. Вона також наголосила на тому, що "накладе вето" на закон про іноагентів.

Що відомо про скандальний законопроєкт

  • Зазначимо, що парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який повторює російське законодавство про "іноагентів".
  • Два законопроєкти із загальною умовною назвою “Про іноземних агентів” були внесені до парламенту Грузії 26 лютого. Вже 2 березня парламентські комітети – із зовнішніх зв'язків та з оборони і безпеки – схвалили законопроєкти у першому читанні.
  • Депутати провладних сил Грузії наголошують, що законопроєкти про іноземних агентів були розроблені з урахуванням американського досвіду.