У середу о третій годині дня (13:00 за Києвом – 24 Канал) ми збираємося на проспекті Руставелі. І це буде повторюватися щодня, поки весь проспект Руставелі не стане грузинським, а не російським. Доки ми не досягнемо перемоги, – повідомив лідер Єдиного національного руху Грузії Ніка Меліа.
16:57 Понад 5 тисяч людей вирішили до будівлі парламенту на вулиці Шота Руставелі. Опозиція призначила новий протест на тлі того, що учора силовики придушили мітинг. 17:31 Під грузинським парламентом зібралися вже близько 10 тисяч людей.
18:49 У МВС Грузії заявили про порушення кримінальної справи проти затриманого мітингувальника 2001 року народження, якого звинувачують в нібито нападі на поліцейського. За цим звинуваченням йому загрожує від 4 до 7 років ув'язнення. Крім того, кількість затриманих учасників акцій протесту зросла до 77 осіб. 18:57 Мітингувальники висунули ультиматум владі й вимагають відкликати закон про іноземних агентів та звільнити всіх, кого затримали під час учорашніх протестів. На виконання дали 1 годину.
Протести в Грузії: дивіться відео
20:00 Влада Грузії не відреагувала на вимоги мітингувальників. Ті почали облогу парламенту. Люди намагаються зламати ворота будівлі. Мітингувальники почали облогу парламенту: дивіться відео
20:38 Парламент Грузії оточений мітингувальниками. Усі входи та виходи заблоковані. В очікуванні силовиків та можливих сутичок, деякі мітингувальники почали одягати каски та медичні маски. 20:47 За попередніми даними, на мітингу забралися до 100 тисяч людей. Тим часом почали з'являтися силовики, які за допомогою водометів, сльозогінного газу та димових шашок намагаються розігнати мітингувальників. 21:48 Активні протистояння між силовиками та мітингувальниками тривають. Активісти повідомляють, що спецназ відкрив вогонь, унаслідок чого поранена дівчина. 22:23 Протистояння набирають обертів. Повідомляють також про пораненого хлопця. З площі Руставелі мітингувальників намагаються витіснити за допомогою газу. 23:18 Протистояння між силовиками та мітингувальниками тривають. Люди перекривають дороги в центрі міста, частина протестувальників вирушила до Площі Героїв. Події 7 березня 16:09. Стало відомо, що у Грузії напруга почала наростати ще вдень 7 березня. Журналісти повідомили, що під час пленарного засідання таки планують розглянути низку законопроєктів. Зокрема, і про так званих іноагентів. Зауважимо, що подібний уже діє на території Росії. 16:21. Депутатка від "Народного руху" Хатія Деканоїдзе закликала суспільство об'єднатися та протестувати проти законопроєкту. Ми будемо тут, максимально будемо перешкоджати ухваленню цього законопроєкту, але всі разом, як ніколи раніше – сила в єдності. Ми чекаємо всіх, тому що дуже важливо, щоб у них не вийшло, – підкреслила вона.
17:23. Стало відомо, що учасники акції протесту, яка відбувалася паралельно поблизу парламенту, розгорнули прапори Грузії та Євросоюзу. Вони також скандували: "Раби" та "Ні російському закону". 19:04. Через акцію протесту перекрили проспект Шота Руставелі, де, власне, і розташований парламент. До неї долучилися як звичайні громадяни країни, так і представники політичних партій. Вони продовжили виступати проти законопроєкту та наголошували на тому, що він загрожує євроінтеграції Грузії. 19:32. Тим часом МВС країни звернулося до організаторів акції. Їх просять не допускати закликів до насилля, а також забезпечити все для того, щоб акція була мирною. 20:23. У першому читанні парламент підтримав законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу". Свої голоси "За" віддали 76 депутатів, а "Проти" – 13. 20:26. Практично відразу ж біля парламенту спалахнула перша сутичка між поліцією й учасниками акції. Сталося це після заклику лідерів переміститися до всіх трьох входів у будівлю. Правоохоронці робили все для того, щоб учасники акції не могли підійти. Беззбройні грузини мужньо відстоюють свою свободу / Фото з соцмереж
20:34. До території, розташованої поблизу парламенту, підігнали спецназ. Його зауважили на вулиці Чітадзе, де і спалахнуло протистояння між поліцією та учасниками акції. 20:42. Відомо, що правоохоронці використали сльозогінний газ проти учасників акції. Крім того, на території стоїть водомет. 20:54. Правоохоронці закликали грузинів розійтися. Ба більше, погрожували їм "застосуванням заходів, передбачених законом, для наведення громадського порядку". 21:00. Стало відомо, що спецназ знову використав сльозогінний газ. 21:06. Тим часом неспокійно й у самому парламенті. Біля кабінету глави законодавчого органу Шалви Папуашвілі зібралися політики. Вони вимагають зустрічі з ним. Зокрема, опозиційні депутати Хатуна Самнідзе, Анна Нацвлішвілі та Саломе Самадашвілі. Грузини розгорнули прапори Грузії та ЄС / Фото "Радіо Свобода"
21:14. У МВС продовжили виправдовувати злочинні дії. Правоохоронці зауважили, що акція біля парламенту набула насильницького характеру. Мовляв, якщо учасники опиратимуться, то поліція застосує пропорційну силу, в тому числі спеціальні засоби. Згодом так і сталося. 21:18. Учасників акції протесту правоохоронці намагалися розігнати з допомогою водомету. 21:35. Надійшла інформація про постраждалих внаслідок використання правоохоронцями сльозогінного газу. Їм допомогу надавали мобілізовані на місце бригади швидкої допомоги. Тоді ж стало відомо, що жодного учасника акції не госпіталізували. 21:40. Спецназ взявся за активний розгін учасників акції. Знову використовують водомети. Людей розганяють водометами / Фото з соцмереж
21:44. Тож організатори акції закликали учасників відійти від парламенту та зібратися на площі Республіки. 21:51. Тим часом стало відомо, що біля парламенту правоохоронці затримали кількох учасників акції. На той момент вони продовжували використовувати водомети та сльозогінний газ. 22:14. Тим часом президентка Грузії Саломе Зурабішвілі скасувала всі заплановані в ООН зустрічі. Попри свій візит у США, вона вирішила звернутися до населення країни. Саломе Зурабішвілі звернулася до грузинів та всієї світової спільноти.
Звертаюся до вас, до тих, хто сьогодні ввечері стоїть на Руставелі, як я стояла сама багато разів. Я поруч із вами, тому що ви представляєте вільну Грузію. Країну, яка належить до вільної Європи і ніхто не зможе її забрати. Цей закон нікому не потрібен, він написаний під диктовку Москви, – наголосила вона.
Президентка підкреслила, що "з першого дня я сказала, що накладу вето, і накладу вето".
22:27. У МВС заявили на те, що постраждали кілька правоохоронців, а також пошкоджень зазнала техніка й обладнання. 23:04. Стало відомо, що біля парламенту яйцем кинули в Левана Йоселіані. Учасники акції назвали його "рабом". Відомо, що воно влучило омбудсмену в голову. 23:25. Ситуація поблизу парламенту знову стала напруженою. Спецназ продовжив розганяти учасників акції з допомогою водометів. Вони не розходилися, хоч їх і закликали правоохоронці.
23:59. Вулицю Чітадзе спецназ звільнив від учасників акції протесту. Відомо, що правоохоронці затримали кількох людей.