Мова йде про махінації у фірмі "Татнефть", яка брала участь у створенні української компанії "Укртатнафта". Тоді, за даними слідчих, Коломойський і його оточення збагатилися на 4 мільярди доларів.

Важливо Заборона в’їзду – не кінець історії, – дипломат США про долю Коломойського

Справа на Коломойського у Росії

У 2007 році компанія перейшла до Ігоря Коломойського. Татарстанські слідчі через понад 10 років вирішили взятися за розслідування цього "переходу".

На думку слідства, в грудні 2006 року Коломойський разом з іншими великими українськими підприємцями – Геннадієм Боголюбовим, Олександром Ярославським і Павлом Овчаренком створили злочинне співтовариство, щоб красти нафту.

Бізнесмени досягли своєї мети вже за рік, – як вважають слідчі, Коломойський і компанія вкрали у "Татнефть" 4 мільярди доларів.

За схемою, "Укртатнафта" отримала велику партію нафти, а потім Коломойський усунув від роботи менеджерів і акціонерів з боку Татарстану. Нафту ж українські підприємці начебто залишили собі.

27 липня Головне управління МВС у Республіці Татарстан порушило кримінальну справу за статтею про організацію злочинного співтовариства. Коломойському може загрожувати до 20 років в'язниці.

Захоплення активів "Укрататнафти"

Джерело: 24 канал

  • Цю компанію створили у 1994 році указами президентів України і Татарстану на базі Кременчуцького НПЗ.
  • Міністерство майна Татарстану було власником 28,7788% акцій і ще 8,6% акцій належали безпосередньо приватній фірмі "Татнефта".
  • Однак в результаті судових розглядів в Україні частку російських акціонерів обнулили, а на підприємстві з'явилися нові акціонери.
  • За інформацією ЗМІ, вони були близькі до групи "Приват" олігарха Ігоря Коломойського та бізнесмена Геннадія Боголюбова.
  • На таке захоплення майна у Татарстані подали позов до міжнародного арбітражу. Україна програла суд і повинна була виплатити 100 мільйонів доларів.