Держави-члени Альянсу готові у найкоротші терміни провести ратифікацію заявок на членство від Фінляндії та Швеції. Саме за словами міністерки закордонних справ Канади Мелані Джолі, провести процедуру щодо нових членів НАТО можна "протягом кількох тижнів".

Зверніть увагу Фінляндія ухвалила офіційне рішення щодо вступу в НАТО

Звичного перехідного періоду може не бути

Зокрема, про відповідні наміри повідомила й міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок – країна підготувала все для того, щоб здійснити швидкий процес.

"Необхідно переконатися, що ми дамо їм гарантії безпеки. Не має бути перехідного періоду, коли їхній статус нечіткий", – сказала Анналена Бербок.

Розширення НАТО: останні новини

  • На тлі повномасштабної війни, яку Росія розпочала проти України, Швеція та Фінляндія майже одночасно повідомили про намір вступити до НАТО. В Альянсі майже одразу повідомили, що процес вступу буде "швидким".
  • Фінляндію у відповідному прагненні підтримали очільник Євроради Шарль Мішель, генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг та Президент України Володимир Зеленський.
  • У Росії таке рішення фактично викликало традиційні істеричні заяви. Речник Путіна Дмитро Пєсков взагалі сказав, мовляв, вступ Фінляндії у НАТО загрожує Росії. Президент Фінляндії навіть зідзвонився з Путіним і заявив про плани вступу до НАТО.
  • Проти вступу Швеції та Фінляндії в Альянс неочікувано виступив і президент Туреччини Реджеп Ердоган. Аргументував це тим, мовляв, скандинавські країни схожі на "гостьовий будинок для терористичних організацій".
  • Різні заяви не змінюють позицію двох скандинавських країн. 15 травня Фінляндія ухвалила офіційне рішення щодо подання заявки на членство в Північноатлантичному Альянсі.

Важливо – оперативна інформація від Генштабу за 81 день війни: дивіться відео