Що відомо про зустріч Блінкена та Епіфанія

Зустріч глави Православної церкви України та американського чиновника відбулася на території Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві. Розмова тривала недовго через щільний графік Блінкена.

Актуально Агресія Росії, реформи та запрошення Байдена: як минула зустріч Зеленського й Блінкена

Особливу увагу Епіфаній та Блінкен приділили питанню становлення ПЦУ та важливості усунення штучних перешкод при вільному визначенні громадами своєї приналежності.

Митрополит висловив вдячність американській стороні за тверду підтримку України в контексті протидії зовнішнім викликам, яким продовжує протистояти наша держава, а також у питаннях захисту свободи совісті на окупованих Росією територіях – у Криму і на Донбасі,
– мовиться у повідомленні.


Епіфаній зустрівся з Блінкеном / Фото ПЦУ

Настоятель церкви наголосив на важливості визначних зусиль США у питанні консолідації міжнародної підтримки України. Він звернув увагу на посилення санкційного тиску і стримування Росії Вашингтоном.

Крім того, Блінкен й Епіфаній обговорили плани наступних двосторонніх контактів. До речі, митрополит побажав американському чиновнику продуктивного візиту та успіху на посаді держсекретаря США.

Зауважимо, політик та церковний лідер також взяли участь у церемонії вшанування загиблих Героїв України, поклавши квіти до Стіни пам'яті.