Конституційна більшість "Єдиної Росії", традиційне представництво у нижній палаті парламенту партій, які імітують конкурентів влади, свіжий кремлівський проєкт "Нові люди" – яка різниця, скільки місць буде у кожної з провладних партій?

За темою Після "виборів" Росія почне нову хвилю дестабілізації України

Як, втім, легко було передбачити, що реальні опоненти влади до парламенту не пройдуть. І можна було не сумніватися, що після парламентських виборів у світі не визнають сам факт їхнього проведення в окупованому Криму, а у Москві це стануть сприймати з обуренням і погрожувати "наслідками".

Тому єдина реальна новина цих виборів – так це втягування в їхнє проведення мешканців окупованого Донбасу. Масове підвезення людей з окупованих територій на дільниці у Ростовській області й так зване "віддалене голосування" тих, хто отримав російські паспорти у Донецькій і Луганській областях.

Читайте Кремль хоче примусити росіян "полюбить родину"

Вибори – це сигнал Путіна Україні

Це і є чіткий сигнал, який Володимир Путін вирішив направити Україні та Заходу – почався процес інтеграції окупованих районів Донбасу у російський політичний простір. Цей процес проходить за сценарієм, який придуманий аж ніяк не Путіним. Ще у 90-і роки російське керівництво підтримувало зміцнення позицій маріонеткових адміністрацій у Придністров'ї, Абхазії чи Південній Осетії, а потім починало масову паспортизацію жителів цих регіонів.

Причому цей процес не переривався навіть після визнання Кремлем фіктивної "незалежності" Абхазії та Південної Осетії. Якраз учора у Цхінвалі було підписано "Угоду про подвійне громадянство між Республікою Південна Осетія і Російською Федерацією". Згідно з цим документом, Росія надасть громадянам Південної Осетії право на спрощену процедуру отримання громадянства. Тобто, з одного боку Південна Осетія з російської точки зору – "незалежна держава", а з іншого – всі її жителі повинні стати громадянами Росії.

До Донбасу буде застосований той самий підхід

З точки зору Путіна – питання зовсім не у тому, коли конфлікт буде врегульовано, територіальну цілісність України відновлено ​​і контроль над кордоном повернуто. А в тому, який варіант у випадку з Донбасом обере Кремль – придністровський або абхазький. Варіант декларативного визнання територіальної цілісності країни при фактичному контролі над частиною її території або ж варіант визнання "незалежності" окупованих територій зі спробами розширення території окупації.

Парламентські вибори за участю жителів Донбасу – ще один сигнал, який повинен дати нам можливість вирішити, як жити з конфліктом, який може тривати десятиліттями. Поки що Кремль не тільки окупує наші території, але і займається "управлінням" цим конфліктом, а ми лише реагуємо на дії Москви.

І якщо ситуація не зміниться (а для зміни ситуації нам потрібно і реальне розуміння подій, і ефективна влада, яка повинна змінити нинішнє популістське правління), ми програємо не лише боротьбу за Донбас.

Ми програємо війну за наше майбутнє.