9 травня – чи не головна культова дата в історії сучасної Росії, де активно розвивали та підтримували культ "побєдобєсія". Відтак до 9 травня 2022 року російській владі потрібно показати своєму народу хоч якусь перемогу у війні проти України. У цьому переконаний радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко. Про це він заявив в прямому ефірі телеканалу "Рада" під час "Єдиних новин", повідомляє 24 канал.

Варте уваги Росія відправить на парад 9 травня менше свого металобрухту та людей, ніж рік тому

Але на полі бою таких перемог немає. Хоча окупанти й "стараються" зі всіх сил. Українські війська відзначають, що загарбники останнім часом посилили обстріли на всій лінії зіткнення. Але не можуть ніде просунуться вперед.

Відтак акцент "перемоги" в окупантів буде зміщений, щоб хоч щось продемонструвати.

Вони будуть розповідати про перехід в "рубльову зону" на Херсонщині та частині Запоріжжя, яка захоплена. І будуть показувати, як вони "повертають до мирного життя" міста,
– переконаний Вадим Денисенко.

При цьому що з тезами про "поверненням до мирного життя" окупованих міст навіть в російських пропагандистів виникають проблеми. Тож вони у своїх сюжетах змушені показувати російські міста, видаючи їх за українські. А в самих українських містах, які опинилися під їх окупацією, відзначаються лише встановленням пам'ятників радянським диктаторам, як, для прикладу, Леніна в Новій Каховці. А також тим, що одразу вимикають інтернет та мобільний зв'язок, щоб люди не могли отримувати інформацію.

Хоча від росіян можна очікувати ще чимало різних "сюрпризів". До таких Вадим Денисенко відніс і можливу заяву російського керівництва щодо раніше окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Можливо буде зроблена заява про те, що так звані "ДНР" та "ЛНР" будуть прийняті до Російської Федерації. Я думаю, що десь в цьому напрямку вони будуть рухатися,
– розповів Вадим Денисенко.

Поки ж на Росії лише "визнали незалежність ДНР та ЛНР". Зробили це 22 лютого. При цьому це "визнання" передбачало, що територія "ДНР" та "ЛНР" – це вся Донецька та Луганська області, у тому числі й ті, які під контролем України, а не лише окуповані до цього території. Таке "визнання" загострило ситуацію на Сході України, після чого Росія і напала на Україну.

Дивіться відео про те, скільки ворогів знищила українська армія станом на 1 травня