Однак ці домовленості зовсім не про повернення Донбасу. Таку думку висловив російський публіцист Андрій Піонтковський у програмі "Між іншим".

Читайте також Україна виконала всі умови, аби контролювати кордон, – Волкер про мінські домовленості

Він зауважив, інтенсивність звинувачень, перехід до формули, що "немає українського народу й державності" різко посилився після зустрічі Путіна з Байденом.

Путін нав'язав Байдену ідею безальтернативності мінських угод,
– зазначив він.

Сталося це через 2 дні після того, як глава російського МЗС Сергій Лавров у офіційному інтерв'ю виголосив фразу: "Ми ніколи не дозволимо Зеленському зіскочити з гачка мінських угод. Хай він звивається на ньому якомога довше".

За словами Піонтковського, саме в цьому полягає природа використання Москвою мінських угод. Формально вони ніби про:

  • повернення окупованих Донецької й Луганської областей;
  • відновлення територіальної цілісності.

"Але про це не мовиться. Москва вимагає легалізації в українському правовому полі свого воєнно-терористичного плацдарму, нічого в ньому не змінюючи", – пояснив він.

Росія залучала до тиску на Україну Меркель і Макрона, – Піонтковський

Росії вдавалося до цього тиску на Україну залучати й Меркель і Макрона. Коли Зеленський поїхав у квітні 2021 року до Парижа, йому були запропоновані певні кластери президента Франції. Тобто та ж вивернута формула Штайнмаєра.

Публіцист вважає, що тепер настав останній етап в путінській конструкції – змусити Байдена сказати Зеленському ту ж сакраментальну фразу у Вашингтоні: "Ідіть та виконуйте мінські угоди".

Повний випуск програми "Між іншим": дивіться відео

Байден зустрівся з Путіним: головне

  • Джо Байден і Володимир Путін 16 червня в Женеві провели зустріч. Очільники країн обговорили низку питань, серед яких – конфлікт на Донбасі.
  • Після закінчення саміту президенти окремо поспілкувалися з журналістами. Путін під час пресконференції заявив, що Росія має лише одне зобов'язання – стежити за дотриманням українською стороною мінських переговорів.
  • Крім цього, глава Кремля стягування російських військ у тимчасово окупований Крим пояснив "навчаннями на своїй території".