Власне, на одному з записів дзвінка луганського колабораціоніста Ігоря Плотницького до президента Росії можна почути, що Путін обіцяє надалі підтримувати сепаратистів. Очевидно, саме завдяки кремлівському диктаторові "ополченці" отримали від Росії славнозвісні зенітно-ракетні комплекси "Бук", які уразили над Донецькою областю пасажирський літак Boeing 777 17 липня 2014 року. Про це йдеться на пресконференції слідчої групи, яка розслідувала цю трагедію, – інформує 24 Канал.

Читайте також Путін шукає точки переговорів, – Черник пояснив, що на це вказує

Путін буде відповідати за збиття літака

У середу, 8 лютого, заступниця генерального прокурора Нідерландів Дігна ван Бутзелар констатувала, що розслідування у цій справі закінчено. Попри заяви ворожих пропагандистів, у трагедії все ж було визнано винними саме Росію та її керівництво.

Як зазначили розслідувачі, є достатньо доказів вважати, що особисто Путін задовольнив прохання терористів щодо передачі ЗРК "Бук". Водночас вони опублікували перехоплену телефонну розмову Путіна з одним з ватажків сепаратистів Плотницьким.

Зауважимо, що цей запис датований листопадом 2017 року та в ньому не йдеться конкретно про те, що Путін ухвалив рішення стосовно надання сепаратистам зброї. Однак, прослухавши це перехоплення, стає очевидним, що російський президент напряму спілкувався з лідерами квазіреспублік та сприяв тому, аби війна на Донбасі з кожним роком лише загострювалась.

Ігорю Венедиктовичу, добрий день. Як ви оцінюєте військову ситуацію? Загострення немає,
– запитує Путін у терориста.

Перехоплена розмова Путіна з Плотницьким: слухайте уривок з пресконференції слідчої групи щодо збиття літака

Окрім того, слід сказати, що під час цього діалогу Путін підтверджує, що готовий особисто зустрітись з сепаратистами. Це є черговим доказом того, що Кремль усі ці роки не був зацікавлений у мирі та врегулюванні конфлікту. Власне, особисто президент усе робив для того, щоб "ополченці" від 2014 року здійснювали терористичні акти, зокрема збили Boeing 777.

Як відреагувала Україна на закінчення розслідування

  • Глава Офісу Генерального прокурора Андрій Костін зауважив, що усі українці знали давно, що в цій трагедії винне керівництво Росії.
  • За його словами, поки немає можливості притягнути особисто Путіна до відповідальності за цей злочин. Проте Київ робитиме усе, аби це сталося у недалекій перспективі.
  • Наостанок також згадаємо, що пасажирський літак Boeing 777 здійснював рейс МЧ17, коли сталася ця аварія. Вилетів він з Амстердаму, що в Нідерландах, та мав прибути в місто Куала-Лумпур, яке є столицею Малайзії.