Путін каже, що громадян Росії використали

Путін наголосив, що люди буцімто просто їхали в іншу країну на заробітки. Про це російський президент повідомив в інтерв'ю телеканалу "Росія 24".

До теми Провальну операцію по вагнерівцях Україна проводила спільно зі США, – Бутусов

Це акція спецслужб. Людей наосліп використали для того, щоб перемістити на територію Білорусі і представили в якості можливої ударної сили для розхитування ситуації під час виборчої кампанії. А це абсолютно не відповідає дійсності,
– зазначив Путін.

Російські прикордонники вагнерівців не випускали, – Путін

Глава Кремля каже, що вагнерівців просто заманили на білоруську територію, адже російські прикордонники їх не випускали.

Вони ж не могли в'їхати. Але по фальшивих документах їх фактично ввезли. Це операція спільна українських спецслужб разом з американським,
– розповів Путін.

Коротко про затримання вагнерівців у Білорусі

 • 29 липня 32 бойовиків проросійського угрупування "Вагнера" затримали біля Мінська, ще одного спіймали на півдні країни.
 • За словами білоруської влади, метою перебування вагнерівців у країні була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії".
 • Натомість російська влада, яка формально не має відношення до бойовиків, запевнила: Білорусь була лише відправною точкою для вагнерівців до Стамбула. Бойовики, мовляв, просто затрималися на довше, бо не встигли на літак.
 • Україна надіслала запит на видачу їй 28 з 32 найманців – кожен з них брав участь у війні на Донбасі, а 9 навіть були громадянами України.
 • 14 серпня влада Білорусі відпустила 32 з 33 найманців до Росії. Одного залишили, адже він – громадянин Білорусі.

Скандал з причетністю до операції українських спецслужб

Журналіст Юрій Бутусов тим часом повідомив, що за його інформацією саме українські спецслужби підготували масштабну операцію із затримання бойовиків "Вагнера" і виманили їх до Білорусі. Однак спецоперація провалилася – після того, як силовики доповіли про неї в Офісі Президента. Також Бутусов повідомив, що операція була спільна з американцями.

Хто начебто міг знати про проведення спецоперації:

 • Головне управління розвідки Міністерства оборони – на чолі з Василем Бурбою. Його 5 серпня звільнили, а на його місце призначили Кирила Буданова
 • Служба безпеки України – її представляв Руслан Баранецький.
 • Офіс генпрокурора, департамент розслідування військових злочинів – заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов.
 • ЗСУ – командувач Руслан Хомчак.
 • Міноборони – міністр Андрій Таран.
 • Офіс Президента – тобто, сам Володимир Зеленський, а також керівник ОПУ Андрій Єрмак, перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко, заступник голови ОПУ Роман Машовець та секретар президента Марія Левченко.

Актуально Справа вагнерівців: Зеленський назвав маячнею начебто невдалу спецоперацію України