Питання про те, чи планувалася така операція, президент назвав провокаційним. Про це він заявив у коментарі виданню "Радіо Свобода".
До теми Це дезінформаційна кампанія, – Єрмак про начебто участь у спецоперації з вагнерівцями
Маячня. Я про це читав. Сумно, що деякі ЗМІ передрукували "Комсомольську правду" (здається, російську), зробили з цього сенсацію в Україні. Я не знаю ні про який "злив" якоїсь там операції,
– сказав глава держави.
Що цьому передувало
17 серпня в ЗМІ з‘явилася інформація про те, що СБУ нібито планувала спецоперацію із затримання в Києві бійців, що воювали проти України на Донбасі, котра "зірвалася після наради в Офісі Президента".
Про зрив операції спочатку повідомив агент НАБУ Євген Шевченко. Згодом з посиланням на власні джерела про це заявив головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.
18 серпня журналістка Яніна Соколова на своєму ютуб-каналі оприлюднила начебто записи розмов і документи російських бойовиків ПВК "Вагнер", яких Білорусь видала Росії минулого тижня.
Як на це відреагували силовики та Офіс Президента
- СБУ назвала російським фейком та інформаційним "вкидом" повідомлення про участь СБУ у спецоперації із затримання бойовиків ПВК "Вагнера" в Білорусі і закликала "не поширювати чуток на користь недружньої держави".
- Схожу заяву зробили новопризначений начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов і голова Офісу Президента Андрій Єрмак.
- Служба зовнішньої розвідки України заявила, що повідомлення про участь українських спецслужб у спецоперації із затримання бойовиків "ПВК Вагнера" в Білорусі є "спеціальною інформаційною операцією", що має "російське походження".
Затримані вагнерівці в Білорусі: що треба знати
- 29 липня 32 бойовиків проросійського угрупування "Вагнера" затримали біля Мінська, ще одного спіймали на півдні країни.
- За словами білоруської влади, метою перебування вагнерівців у країні була "дестабілізація ситуації під час виборчої кампанії".
- Натомість російська влада, яка формально не має відношення до бойовиків, запевнила: Білорусь була лише відправною точкою для вагнерівців до Стамбула. Бойовики, мовляв, просто затрималися на довше, бо не встигли на літак.
- Україна надіслала запит на видачу їй 28 з 32 найманців – кожен з них брав участь у війні на Донбасі, а 9 навіть були громадянами України.
- 14 серпня влада Білорусі відпустила 32 з 33 найманців до Росії. Одного залишили, адже він – громадянин Білорусі.
- Офіційний Київ засудив таке рішення Мінська.