Інформація з'явилась у російських ЗМІ, які посилаються на наближені до кремля джерела. Водночас у путіна наразі офіційно нічого не анонсували, передає 24 канал.

Читайте також Псевдореферендуми на окупованих територіях: реакція України та все про злочинні наміри росії

Про що говоритиме путін

Виступ очікують до кінця дня. Джерела кажуть, що не знають, про що говоритиме путін. Однак припускають, що темою можуть бути заплановані "референдуми" на окупованих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей.

У телеграм-каналах пишуть, що 20 вересня може виступити і міністр оборони росії сергій шойгу.

Що відомо про псевдореферендуми

  • Так звані "громадські палати" та "громадські ради" окупантів на захоплених територіях виступили з вимогою провести псевдореферендуми, аби "приєднати території" до росії.
  • Гауляйтери навіть визначили дату – 23 – 27 вересня. Очевидно, що такі термінові заяви лунають на тлі успішного контрнаступу ЗСУ.
  • У думі навіть заявляють, що "добровольці" з квазіреспублік "стануть російськими військовими" після "референдуму".
  • Українська влада відреагувала на ймовірність фейкових голосувань. Підтвердили, що таким чином окупанти відповідають на успішний контрнаступ ЗСУ.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначив, що "референдум" нічого не змінить, українські військові продовжуватимуть звільняти українські території.
  • Крім того, нагадали, що підготовка і організація окупаційних псевдореферендумів – кримінальний злочин. За це нестимуть відповідальність всі причетні. Наприклад, на Херсонщині вже ідентифікували більшість осіб, що погодились працювати у "виборчих комісіях".

Чи готуються в росії до мобілізації

У кримінальному кодексі росії з'явилась низка нових статей стосовно понять "мобілізація", "воєнний час" та покарань щодо них. Такі правки 20 вересня внесла держдума.

Наприклад, покарання у вигляді тюремних термінів передбачили за добровільну здачу в полон, мародерство, самовільне залишення військової частини у період мобілізації або воєнного стану, а також за відмову від участі в бойових діях.

Дивіться більше – чого чекати від звернення путіна: відео