Таку заяву російський президент зробив 8 грудня – через день після перемовин з Байденом.

До теми Питання України та НАТО: Кулеба пояснив, в чому полягає цинізм Москви

Путін вдає, що його турбує питання безпеки

Ймовірне розширення НАТО очільник Кремля назвав "дуже чутливою для Москви темою". При цьому, наголосив, що ключовим питання у цьому контексті є саме членство України в Альянсі. Мовляв, він турбується через загрози безпеці Росії у середньостроковій та навіть стратегічній перспективі.

Звичайно, кожна країна має право вибирати свій спосіб забезпечення безпеки. Але при цьому не має страждати безпека інших,
– цинічно зазначив Путін.

Далі він продовжив бідкатися, що НАТО нібито веде "явно конфронтаційну лінію щодо Москви". Ба більше, політик поскаржився, що Альянс нібито не дружній до Росії та навіть вважає її своїм противником. Через це Кремль "займатиме позицію стримування".

Що цьому передувало

  • Напередодні Байден відкинув вимогу Путіна щодо невступу України в НАТО. Американський президент наголосив, що ніхто не має права диктувати Альнясу, кого йому приймати у свої лави, а кого ні.
  • За інформацією ЗМІ, Альянс нібито може надати українському війську зброю, системи ППО і РЕБ, а також розвідувальні дані щодо Москви. Це може статися у випадку вторгнення Росії.
  • Колишній радник президента США Джон Болтон пропонував розмістити в Україні війська НАТО на ротаційній основі. Мовляв, у такий спосіб можна буде стримати агресію Кремля.