США та союзники НАТО проінспектували стан ЗСУ щодо поставок додаткових озброєнь у разі широкомасштабних бойових дій. Про це розповіло джерело видання.

До теми США відправлять війська до Східної Європи, якщо Росія нападе на Україну, – ЗМІ

НАТО може дати зброю

Зазначили, що НАТО не буде посилати своїх солдатів воювати за Україну, але Альянс нібито дасть зброю, боєприпаси для гармат і мінометів, протитанкові ракетні комплекси, а також, ймовірно, системи протиповітряної та радіоелектронної боротьби.

Україна може отримати розвіддані

Також НАТО забезпечить допомогу розвідувальними даними з супутників і безпілотників. Це дозволить різко підвищити ситуаційну обізнаність ЗСУ про становище противника. Наприклад, швидко позначати цілі.

Що цьому передувало

  • Українська розвідка заявила, що Росія може готуватись до вторгнення в Україну в січні 2022 року. Американські ЗМІ теж пишуть, що Росія може атакувати з трьох сторін.
  • США стурбовані таким розвитком подій. За інформацією журналістів, Штати можуть направити підкріплення на східний фланг НАТО, якщо Росія вторгнеться в Україну. Однак про пряму військову відповідь поки не мовиться.
  • Президент Росії Володимир Путін навіть вимагав від НАТО юридичних гарантій про не розширення на Схід. Очевидно, що він мав на увазі Україну.
  • Натомість в Альянсі відповіли, що питання про членство України вирішуватимуть точно без Росії.

Ультиматум Путіна до НАТО: як Захід "послав" Росію, Теорії змови – дивіться відео: