США дадуть позитивний сигнал на запити щодо посилення військ Штатів на східному кордоні НАТО. Про це пишуть журналісти, посилаючись на високопосадовця Білого дому.

До речі Зеленський поговорив з Блінкеном перед розмовою Путіна та Байдена

Чи може бути пряма військова відповідь США

Чиновник дав зрозуміти, що Байден не загрожуватиме прямою військовою відповіддю США.

Безумовно, якби Путін рушив туди, з боку східних флангових союзників було б більше запитів, а також позитивна відповідь з боку Сполучених Штатів про додаткові сили,
– сказав високопосадовець.

Він додав, що Байден пояснить Путіну, що США не відкидають майбутнього членства України в НАТО. Раніше президент Росії вимагав від НАТО юридичних гарантій стосовно не розширення на Схід.

Що відомо про загрозу нападу Росії

  • Українська розвідка заявила, що Росія справді може готуватись до широкомасштабного нападу на Україну. Це нібито може статись у січні 2022 року. Також зазначали, що війська агресора оточили Україні, буцімто намагаючись взяти її "в кільце".
  • Американські ЗМІ теж пишуть, що Росія може атакувати з трьох сторін.
  • Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що біля кордонів з Україною вже перебуває орієнтовно 94 тисячі осіб російських військових. Однак він не виключає, що згодом ця кількість може сягнути 175 тисяч.
  • На тлі таких заяв у США заявили про стурбованість. Розглядають новий пакет антиросійських санкції, який передбачає відключення Росії від системи SWIFT.

Може зацікавити – Росія почне локальні атаки по Україні? / Перемовини Путіна та Байдена: що чекати, "Теорії змови":