Безпекова ситуація біля кордонів України

Розвідники України та партнерів інтенсивно взаємодіють щодо ситуації біля наших кордонів. Про це міністр оборони заявив під час виступу у Верховній Раді 3 грудня.

Читайте також Зеленський розповів Трюдо про ситуацію на кордонах із Росією

Резніков пояснив, що вже впродовж року Росія застосовує тактику хвиль. Весною вона стягнула свої війська до нашого кордону, згодом відвела їх до місць постійної дислокації, однак техніку залишила. Все для того, щоб скоротити час на розгортання.

У квітні та вересні Росія стягувала до наших кордонів понад 50 батальйонів тактичних груп. Зараз навколо України та в тимчасово окупованому Криму у постійній готовності перебуває 41 батальйон. Зокрема, 33 – на постійній основі, а 8 – додатково перекинули на півострів,
– розповів міністр.

Сумарна кількість військ становить 94,3 тисячі осіб.

Росія посилює спроможності

За словами Резнікова, Росія розпочала навчання біля України: активізувала розвідку, перевіряє зв'язок та здійснює маскування. Впродовж тижня агресор відправив у Брянську та Смоленську області танки та бронетехніку.

Якщо 2 великі десантні кораблі Балтійського флоту увійдуть у Чорне та Середземне моря, то загальна кількість суден в регіоні збільшиться до 9. Разом з катерами це дозволить одночасно перекидати до 3 тисяч військових та 250 одиниць техніки. Це означає, що рівень напруженості в Азово-чорноморському регіоні і далі високий.

До теми Відбувся фактичний аншлюс Білорусі Росією, – Резніков

За цими маневрами спостерігаємо не лише ми. Тому жодних сюрпризів не буде. Наші військові зміцнюють напрями за найбільшими ризиками, а розвідка аналізує всі сценарії, зокрема й найгірші,
– запевнив Резніков.

Ескалація лише вірогідна

Міністр наголосив, що вторгнення Росії в Україну – це вірогідний сценарій, а не обов'язковий. Найімовірніший час загострення – січень 2022 року.

"Шлях умиротворення агресора не розглядаємо. У разі потреби Україна дасть відсіч", – запевнив очільник Міноборони.