Дії США у Чорному морі є предметом занепокоєння Путіна, він говорив про це. Таку заяву зробив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков.

До теми Кремль пов'язує американські навчання в Чорному морі з підготовкою наступу на Донбасі

У Москві стежать за ситуацією у Чорному морі

У Кремлі кажуть, мовляв, перебування американських військових кораблів у Чорному морі вимагає особливої уваги. Однак поки що це не обговорювали між адміністраціями президентів США та Росії.

Речник міноборони Ігор Конашенков сказав, що російський крейсер "Москва" і фрегат "Адмірал Ессен" стежать за діями американського флоту

Російський винищувач перехопив британський літак

У пресцентрі міноборони Росії повідомили також, що 10 листопада до території тимчасового окупованого Криму підлітав розвідувальний літак Королівських повітряних сил Великої Британії. Його перехопив російський винищувач Су-30.

Також Конашенков стверджує, що в західній частині Чорного моря радари російських військ фіксували присутність ще 3 розвідувальних літаків НАТО.

Реакція НАТО

У штабі ВПС НАТО не повідомляли про маневри літаків у Чорному морі 10 листопада. Навчання американських винищувачів F-15 Eagle проводили 8 листопада біля берегів Болгарії та Румунії.

Про перехоплення британського винищувача у НАТО не згадують.

Що цьому передувало

  • Американські кораблі заходять у Чорне море з кінця жовтня для навчання з партнерами НАТО. Зокрема, корабель USS Mount Whitney увійшов в акваторію 4 листопада.
  • У міноборони Росії й раніше стверджували, що військові навчання США нібито є вивченням ймовірного ходу військових дій. Казали, нібито це може бути підготовкою до наступу на Донбасі.