За його словами, подібна пропозиція нібито реально передбачає зупинку конфлікту. В Офісі Президента відреагували на подібні заяви господаря Кремля.

Дивіться також Чому Путін ігнорує теракти в Дагестані: в ISW проаналізували ситуацію

Що кажуть в ОП про заяви Путіна

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що Путін публічно повторює, що "його пропозиції ведуть до реального миру, дипломатичного врегулювання кризи".

Однак немає жодної кризи, а є розв'язана країною-агресоркою велика війна з цілком конкретною окупаційною та геноцидною метою.

Будь-яка доросла дипломатія можлива лише в адекватних переговорах, а для цього Росія має повернутися до міжнародного права (що неможливо, якщо врахувати якість нинішньої російської еліти) й залишити територію іншої країни (що можливо лише внаслідок військового примусу),
– пояснив він.

Зокрема, масові доведені воєнні злочини й масштабні руйнування інфраструктури України вимагають належних та жорстких юридичних рішень. Насамперед щодо авторів війни, серед яких Радбез Росії й відповідно власне Путін.

Інакше, як зауважив український посадовець, глобальна безпека та глобальні правила будуть остаточно вбиті.

Ба більше, за словами Подоляка, будь-яка фіксація "не програшу Росії" неминуче призведе до наступних етапів війни. І російський диктатор однозначно це добре розуміє.

Йому потрібен час на подальшу мілітаризацію, посилення глобального пропагандистського тиску та дооформлення агресивного альянсу з тих, хто готовий до експансій на інших територіях.

"Росія не пропонує жодного "миру", але наполягає на капітуляції України, попри те, що зазнає в цій війні величезних втрат. Навіщо зберігати "путінський режим", який нічого не зможе запропонувати завтра, окрім війн", – пояснив він.