Високопосадовець з адміністрації американського президента зазначив, що Байден не давав главі Кремля жодних обіцянок щодо невступу України до Альянсу.

Читайте також Путін заявив, що вступ України в НАТО є нібито "прямою загрозою Росії"

Байден не обіцяв Путіну "мораторій" на вступ Києва в НАТО

Під час засідання російського радбезу 21 лютого Путін сказав, що Байден у розмові з ним начебто допустив можливість введення мораторію на вступ України до Альянсу.

У Білому домі у відповідь наголосили, що США досі віддані політиці відкритих дверей НАТО, позиція країни щодо цього не змінилася. Водночас, як Байден говорив до цього, ніхто не очікує на вступ України до Альянсу найближчим часом.

"Вірогідність того, що Україна стане членом НАТО в найближчому майбутньому, є невеликою, враховуючи велику роботу, яку їй треба зробити в плані демократії", – казав американський лідер раніше.

Нагадаємо, Кремль дуже боїться можливого долучення України до Альянсу, а також будь-якої взаємодії країни з організацією.

Вимоги Росії про "нерозширення" НАТО: що відомо

  • Питання вступу Києва до НАТО завжди турбувало Володимира Путіна. Однак у грудні 2021 року він наважився висунути США та самому Альянсу ультиматум, який назвав "гарантії безпеки" для Росії. У них є вимога про нерозширення НАТО шляхом приєднання України.
  • Щодо цього відбулося багато перемовин. У результаті Москва отримала категоричну відмову. Міжнародна спільнота переконана, що рішення про вступ чи невступ України до Альянсу мають вирішувати тільки Київ та країни-учасниці організації, а не Росія. Водночас Путіну така відповідь не подобається.
  • У Кремлі неодноразово заявляли про нібито загрозу членства України в НАТО. Серед "аргументів" називали й те, що Альянс нібито хоче напасти на Росію. Хоча насправді агресії йде лише з однієї сторони – Москви.