Про це сказав російський опозиціонер Михайло Ходорковський в інтерв'ю виданню "Собеседник".

Україна — продовження сухопутної операції — найочевидніша версія. Щось у Прибалтиці, де тривають безперервні провокації, нагнітання, взаємні докори, — другий варіант. А третій — думаю, Близький Схід — запасний варіант на всі часи. "Тоненько", через "треті руки" Іран або Сирія,
— вважає опозиціонер.

На його думку, Путін зараз непрогнозований, нераціональний і навряд чи навіть сам контролює себе.

"Він живе в іншій реальності — не в економічній, не в політичній, а вже, думаю, в релігійній. Він серйозно розглядає себе як вождя післяамериканського світу. Якщо йому здасться, що варіантів збереження влади, крім війни, нема - війна вірогідна", — пояснив Ходороковський, додавши, що шанс на ядерну війну набагато менший.

"І потім — не думайте, що війни хоче тільки Путін. Я був у Штатах, розмовляв з людьми, у тому числі дуже впливовими. Незалежно від того, чи переможе Гілларі Клінтон чи хтось із республіканців, там дуже хочуть помахати кулаками. Я пояснюю: якщо ви поставите Україні летальну зброю, Путін у відповідь поставить ополченцям вертольоти або авіацію, доведеться закривати повітряний простір, ви відправите туди авіадивізію, а від Донецька до Москви менше тисячі кілометрів. Американська авіаційна дивізія, а то й армія за тисячу кілометрів від Москви — це війна, в Кремлі це сприймуть тільки так. Думайте, чи готові ви на це. Багато хто готовий", — сказав Ходорковський.

Читайте також: Путін хоче замінити Яценюка, — російський експерт