Зауважимо, що господар Кремля знову запізнився на зустріч з Папою, адже вона мала розпочатися о 14:00. У цей час літак Путіна тільки приземлявся в італійському аеропорту.

Читайте також: УГКЦ попросить у Папи Римського про власний патріархат

З понтифіком російський президент збирався розмовляти про війну в Україні та на Близькому Сході, а також про висунуті Кремлем претензії на адресу українських греко-католиків. На думку Московського патріархату, українські греко-католики підтримують "розкол" у православному світі.

Так, під час аудієнції понтифік обговорив з Путіним актуальні міжнародні питання. Зокрема, говорили про Сирію, Україну і Венесуелу, повідомляє портал Vatican News.

Крім того, вони торкнулися теми екології, а також "деяких питань, що є значимими для життя католицької церкви в Росії".

Папа Римський Франциск Володимир Путін зустріч Ватикан
Зустріч Папи Римського і Путіна в Ватикані/ фото Getty images

Папа Франциск висловив "щире і неймовірне задоволення" від зустрічі з Путіним, передає прес-служба Святого престолу.

Чи обговорювали російські претензії до українських греко-католиків – невідомо.

Дізнайтеся, що сказав Франциск про Україну в останній промові на Великдень

До цього Путін двічі зустрічався Папою Франциском – у листопаді 2013 і в червні 2015 року. Останнього разу президент Росії на годину запізнився на зустріч. Проте вона таки відбулася і Франциск закликав президента Путіна "докласти щирі і великі зусилля" для досягнення миру в Україні і допомогти покласти край війні на Донбасі. Після закінчення переговорів Франциск подарував Путіну медаль із зображенням ангела-миротворця.

Через візит Путіна у Італії та Ватикані посилили заходи безпеки та навіть заборонили протести. Однак на Facebook користувачі опублікували фото, на якому видно, що протести проти російського президента уже розпочалися. Люди вийшли на вулиці столиці Італії з прапорами України та з плакатами "Стоп агресії", "Путін залиш Україну" та іншими.

протести путін ватикан папа римський італія
Протест проти Путіна в Італії/ Фото з Facebook-сторінки Павла Сидохи

Напередодні свого візиту до Риму президент Росії в розмові з італійськими журналістами розповів про дружні стосунки, які пов'язують його з колишнім прем'єром Італії Сільвіо Берлусконі. "Ми ніколи не говорили про внутрішню політику", – зазначив Путін. Тож, коли вся офіційна програма закінчиться, Путін збирається зустрітися з Берлусконі.