На захід Путін відправився з робочого кабінету в Першому корпусі Кремля. Зауважимо, що інавгурація розпочалася о 12:00, а в 11:50 російський президент ще сидів у своєму кабінеті, пише РБК.

Читайте також: Під час інавгурації Путіна може статися безпрецедентний випадок, – ЗМІ

До самого палацу він їхав на російському лімузині "Кортеж" з номером номером В776УС, 77 регіон. До слова, політик уперше сів у цей автомобіль, передають російські інформаційні агенції.

Путін, лімузин, Росія, інавгурація
Путін приїхав на інавгурацію на лімузині російського виробництва

Путін, лімузин, Росія, інавгурація
Путін уперше сідав у цю машину

Згодом, пройшовши анфіладою через Георгіївську та Олександрівську зали, він опинився в Андріївському залі, де за традицією проходить інавгурація.

"Присягаюся під час здійснення повноважень президента РФ поважати та охороняти права та свободи людини і громадянина, дотримуватись і захищати Конституцію РФ, захищати суверенітет і незалежність, безпеку і цілісність держави, вірно служити народу", – зачитав Путін текст присяги.

Підкреслимо, що клятва президента Росії складалася з 33 слів, включно зі сполучниками та прийменниками. Примірник конституції, на якій прийняв присягу Путін, був спеціально виготовлений для інавгурації в 1996 році і з тих пір використовується на всіх церемоніях вступу на посаду президента.

Опісля очільник Конституційного суду Валерій Зорькін вручив обраному голові держави спеціальний президентський знак.

Також новоспечений голова держави охарактеризував нинішній час як "бурхливу епоху змін" і підкреслив, що на Росію чекають історичні рішення, які визначать її долю на десятиліття вперед.

Читайте також: За рахунок чого може впасти режим Путіна: Піонтковський дав пояснення

За його словами, жодні перепони та обставини не повинні перешкодити Росії самій визначати своє майбутнє. Водночас політик підкреслив, що вважає за обов'язок "зробити все для мирного та процвітаючого майбутнього країни".

"У цьому році ми будемо відзначати 25-річчя Конституції Росії. Вона підкреслила безумовну цінність, пріоритет прав і свобод громадян. Саме в гармонійній єдності вільного громадянина, відповідального громадянського суспільства та сильної, дієздатної, демократичної держави бачу міцну основу для розвитку Росії", – додав Путін.

Далі церемонія продовжилася на Соборній площі Кремля, де заплановано парад Кремлівського полку.

На урочистостях були присутніми близько п'яти тисяч осіб. Нововведенням інавгурації у 2018 році є той факт, якщо раніше на захід пускали лише журналістів, то цього разу разом із президентом на парад запрошено і частина гостей церемонії.

Додамо, що Путін перебуватиме на посаді президента упродовж 6 років, тобто до 2024-го. До 2012 року це термін становив 5 років.