Таку думку висловив російський політолог, журналіст, політичний діяч Андрій Піонтковський у коментарі ресурсу "Обозреватель".
Читайте також: "Він нам не цар": у Росії тривають акції протесту перед інавгурацією Путіна
"Путінський режим вступив у таку ж стадію, як свого часу і всі його клони – як український режим Януковича або режим Саргсяна. Він може впасти через тиждень, а може проіснувати ще кілька років", – зауважив фахівець.
За його словами, можна подивитися на приклад Вірменії та вкотре переконатися, що всі ці цифри підтримки нічого не значать.
У того ж Саргсяна був рейтинг 80%, 75% – на виборах. Де ці люди на вулицях? У Чаушеску було 95% за два дні до того, як його розстріляли з дружиною, як собак, під парканом. Коли режим прогнив, це ясно. Я можу детально пояснювати, чому він є нежиттєздатним. Але точний момент, коли він піде, передбачити неможливо. Але знову ж таки вірменські події показують: він піде тоді, коли дуже багато народу вийде на вулиці та водночас буде якийсь елемент розколу еліт. Зверніть увагу: у вірменському парламенті були так звані ручні партії – вони ж миттєво перейшли на бік революції. У Росії в 2011 році цього не було,
– підкреслює політолог.
Як зауважив Піонтковський, вийде 200-300 тисяч осіб у Москві, і дуже складне становище буде у режиму, тому що, крім своїх внутрішніх вад, він зараз переживає серію зовнішньополітичних провалів.
"Це видно неозброєним оком. Та ж Вірменія, Північна Корея, де їх просто викинули з процесу врегулювання та з'ясувалося, що це треба було робити давно. У Сирії – де американці спокійно перемелюють 200-300 "іхтамнєтов", а Москва мовчить; то Ізраїль знищує сирійську систему ПРО, а Москва лише мультики показує та якісь уламки нібито збитих ракет. Повний банкрут, включно із постачанням "Джавелінів" в Україну. Вже як Москва не лякала світ, навіть займалася ядерним шантажем. Але на всіх напрямках – провал", – констатує він.
Крім того, політичний діяч переконує, що будь-кому в російській верхівці та в оточенні ясно, що цей зовнішньополітичний курс з "вставанням з колін", з "русскім міром" провалився та ця патова ситуація не влаштовує нікого.
Читайте також: На кого можуть замінити Путіна: експерт попередив про радикального божевільного "яструба"
І Путіну треба вибирати: або йти на якесь божевільне загострення, або відступити. І те, і інше зробити – дуже важко, тому що і те, і інше призведе до його падіння. Загострення за сьогоднішнього співвідношенні сил, яке так явно демонструється в Сирії, буде означати просто ганебний розгром і ще більш жорсткі санкції, які підірвуть російську економіку. А що стосується відступу – скажімо, піти з Донбасу... Для Путіна особисто це неможливо. Це політична поразка. Це будуть робити вже якісь його наступники. Тому певні знаки ми побачимо не на самій інавгурації, а в перші ж дні. Наприклад, якісь ключові призначення,
– резюмує Піонтковський.