Як зауважує журналіст Віталій Потрников у блозі для видання "Радіо Свобода", така риторика Путіна значно відрізняється навіть від тональності його недавньої "великої2 прес-конференції в Кремлі.

Читайте також: Екс-глава Служби зовнішньої розвідки розповів, як Україна може повернути Донбас

На думку журналіста, гібридна війна, яку Путін вів проти України останні три роки, зараз може змінитися на "гібридний мир2.

А гібридний мир" є набагато більш небезпечним за гібридну війну. Так, "гібридний мир" – це збереження життя всіх тих сотень, а може бути, і тисяч людей, які неодмінно загинуть, якщо гібридна війна триватиме. Але сенс "гібридного миру" – домогтися загибелі самої Української держави,
– вважає Портников.

Він додав, що Путін готовий припинити військові дії на Донбасі і навіть вивести звідти російські війська, але на заміну їм прийдуть миротворці. При цьому з проблеми російсько-українського конфлікту Донбас перетвориться на головний біль самої України. Адже на території, яка формально буде вважатися українською, будуть продовжувати працювати російські телеканали, продаватися російські товари тощо.

"Донбас стане державою в державі, Крим зникне з українського порядку денного. А новий президент України поїде в Москву вигідно продати український суверенітет. У його делегацію увійдуть навіть ветерани гібридної війни, які потиснуть руки її учасникам з боку Росії", – додав журналіст.