Про це 24 каналу сказав ексспівробітник СБУ, експерт Інституту майбутнього Іван Ступак. Він упевнений, що в росії також будуть кадрові перестановки, що дуже добре для нас.

До речі Штурмувати москву все одно комусь доведеться – Україні, НАТО або опозиції, – Шейтельман

"Путіна починають "відмазувати" від війни"

Ступак зазначив, що у росії вже почалися процеси з "відмазування" путіна від ухвалення рішення про повномасштабне вторгнення в Україну.

Пішла така історія, що путіна вже обережно починають "відмазувати" від війни. Тобто, що це не він прийняв рішення, це було колективне рішення,
– наголосив він.

Тобто, заявив ексспівробітник СБУ, у кремлі намагаються все звести до того, президент рішення не ухвалює, а так вирішила держдума.

У російській верхівці будуть кадрові рішення

Ступак припускає, що на нараді з радбезом путін загалом проговорював ситуацію, а також те, як діяти далі. У кремлі також розмірковують між собою, що буде у випадку запуску маховика мобілізації.

Здається, зараз рішення ще остаточно не ухвалене. Проте, я можу сказати, що будуть кадрові рішення в російській верхівці. Путін не пробачить тим людям, які їздили безпосередньо на окуповані території,
– сказав ексспівробітник СБУ.

За його словами, мовиться, зокрема, про заступника голови адміністрації президента кірієнка, секретаря партії "єдина росія" турчака, і навіть суркова, який їздив на окуповані території, але дуже неофіційно.

Ступак наголосив, що кадрові перестановки в москві – це погано для них, але дуже добре для нас. Адже в росії буде ще більше турбулентності, а у нас – ще більше перспектив.

Ступак про термінову нараду путіна та "відмазування" глави кремля від війни: дивіться відео

Чи можливий розвал росії після поразки в Україні

Ступак сумнівається в тому, що буде розвал російської федерації. Адже там усі дуже боляче сприймають будь-яке відділення своїх земель. Хоча ці землі вони отримали внаслідок війни.

Мені здається, що після поразки росія десь відійде на задвірки історії, закриється в собі, буде собі варитися, в сльозах, в соплях, можливо будуть якісь локальні конфлікти. Але розвалу не буде – насамперед не зацікавлена Європа,
– вважає ексспівробітник СБУ.

Адже, пояснив він, Заходу нецікаво отримати таку ж саму історію, як це було в 1991 році, коли розвалився радянський союз і замість однієї імперії зла він отримав 15 країн і думав, що з ними всіма робити. Тому йому краще, щоб була одна купа, але контрольована.

Більше про те, що коїться в кремлі

  • сєргєй шойгу й інші військові керівники – лише номінальність. Аналітики Інституту вивчення війни переконані, що військовими угрупованнями росії в Україні керує безпосередньо президент владімір путін.
  • Замість "перемог" у росіян на фронті одні проблеми та поразки. Їхній наступ зупинився, а міністр оборони сєргей шойгу став посміховиськом. За даними розвідки Великої Британії, шойгу взагалі вже нічим не командує.
  • Водночас між російськими генералами сергієм шойгу та віктором золотовим розгорілася війна за статус улюбленця путіна. Зокрема, про це свідчать декілька фактів.

Зверніть увагу – Гудков про ситуацію на фронті та справи кремля: дивіться відео