До речі, до цього в лідерах покупців житла в Туреччині були громадяни Ірану та Іраку. Добра компанія. Перспективна.

Читайте Коротка історична пам'ять: чому Стамбул почав грати на боці Росії

Санкції проти Росії

І так, санкції працюють дуже поступово. Але вони працюють. Не так швидко, як би нам хотілося. Але занадто швидко для росіян. І, головне, це вже невідворотний тренд. Який не можна розвернути за один день.

Так, друзі Путіна можуть стримувати введення нових санкцій. Так, Орбан поки що блокує нафтове ембарго. Торгується, наче він Ердоган на турецькому базарі. Та це стримування, яке лише дозволяє виграти певний час. Але навіть попри це росіяни вже продають набагато менше нафти й за ціною, яка набагато нижче ринкової.

За оцінками російських аналітиків, Росія недоотримує 40% від потенційних нафтових доходів, як за рахунок ціни (привіт знижки для Індії) і скороченню видобутку нафти (привіт працівникам нафтової галузі, які лишаються без роботи.

Важливо Путін програв на обох флангах – північному та південному

Хто може врятувати Росію

І так, у більшості країн світу є дефіцит бюджету. Але більшість країн світу фінансує його за допомогою запозичень. І тут от сюрприз. Росія не може позичати на світовому ринку.

Теоретично, може дати в борг Китай, але поки не дуже хоче, а якщо і дасть, то буде вимагати продати російську душу. Хоча ні, душа йому не потрібна, просто зробить Росію своїм сировинним придатком. Чи вже робить, якщо подивитись на динаміку і номенклатуру торгівлі Китаю і Росії.

Ба більше. Схоже американці закриють з 25 травня лазівку, яка дозволяла Росії платити за своїми боргами і не потрапляти в дефолт. Якщо повідомлення американської преси правдиві, то дефолт вже стає невідворотній десь в червні. А отже, Росія ще довго не зможе виходити на ринок запозичень, навіть якщо війна буде завершена.

Так що, схоже, що все дійсно йде у Путіна по плану. Як каже Пєсков – Путін знає, куди він веде країну.

Також цікаво – Пєсков знову розсмішив світ "курсом Путіна": дивіться відео