Свій коментар Путін дав у телеефірі під час прямої телефонної лінії.

"Петро Олексійович вважав можливим прочитати ці рядки Лермонова. По перше, це свідчить про те, що він знає російську класику, цікавиться російською літературою. За це похвалю", – зіронізував Путін.

Читайте також: Путін зреагував на санкції США проти Росії: "Чому? Адже нічого такого не відбувається"

Водночас він зазначив, що процитований Порошенком вірш не завершується озвученими українським президентом рядками.

"Там є друга частина. Вона звучить так: "Можливо, за стіною Кавказу сховаюся від твоїх пашів, від їх всевидючого ока, від їх всечуючих вух". Лермонтов був людиною прогресивною, він хотів покращення внутрішньополітичної ситуації всередині Росії. Його душила та ситуація, яка склалася на той момент у Росії і він говорив про це прямо", – розповів російський лідер.

Путін продовжив виправдовувати критичні рядки Лермонтова на адресу Росії. Він додав, що письменник створив цього вірша приблизно в 1841-1842 роках, коли їхав на Кавказ у діючу армію. Він був офіцером і захищав інтереси своєї батьківщини.

В цей момент області, які на сьогодні вважаються Україною, були просто областями Росії. І якщо президент сьогоднішньої України говорить про те, що він кудись від’їжджає, то Лермонтов говорив про всю Росію, включаючи ті області, які сьогодні називаються Україною. Тому тут нічого носа дерти,
– емоційно наголосив президент Росії.

І на цьому він не зупинився. Путін додав, що Лермонтов прямував до чинної армії на Кавказ, яка в цей час була частиною Російської імперії. Він переїжджав із однієї частини в іншу, тобто "насправді нікуди не від’їжджав".

Читайте також: До свидания, Владимир Владимирович, – росіяни відправляють Путіна у відставку

Можливо, Петро Олексійович таким чином подає нам сигнал, що він теж нікуди не збирається? Але він це робить так тонко, з оглядом на урапатріотів, на справжніх націоналістів-придурків, які там бігають зі свастикою,
– зробив недолуге припущення Путін.

"Насправді, швидше за все, Петро Олексійович хотів показати своїм виборцям, що він виконує дані обіцянки, робить цивілізаційний вибір, як зараз каже керівництво України, веде країну в Європу",– іронічно зазначив російський лідер.

Нагадаємо, 10 червня Президент України Петро Порошенко під час святкування запровадження безвізового режиму з ЄС процитував російського поета Михайло Лермонтова.