Водночас наразі громадяни та опозиція Білорусі налаштовані проти режиму Олександра Лукашенка. Про це розповів колишній голова Верховної Ради Білорусі Станіслав Шушкевич.

До теми Путін хоче бути збирачем земель слов'янських, – військовий експерт з Росії про союз із Білоруссю

"Путін хоче забрати Україну, але вона йому не по зубах, це міцна демократична держава. Тому він ухопився за Білорусь, робити її союзною", – сказав Шушкевич.

За словами ексглави парламенту Верховної Ради Білорусі, відповідний процес – це фікція, адже через режим країна вже давно стала союзною для Росії. Проте всі побачили, що Лукашенко фальсифікував вибори – 300 тисяч людей вийшли з протестом на вулиці, аби цьому протистояти, додав Шушкевич.

Тому (самопроголошена влада – 24 канал) придумала, що це американські спецслужби об'єдналися проти Білорусі та Росії і їм потрібно протистояти. Вони об'єдналися проти свого народу,
– сказав ексглава парламенту Білорусі.

На думку Станіслава Шушкевича, наразі опозиції буде важко завадити утворенню союзу Білорусі та Росії, адже режим зробив їх зрадниками.

Станіслав Шушкевич про союз Росії з Білоруссю: дивіться відео

Союз Білорусі та Росії: коротко

  • Володимир Путін 2 квітня зателефонував Олександру Лукашенку, вони обговорили 25-ліття договору про Союзну державу зокрема.
  • Мовиться про конфедеративний союз Росії та Білорусі, який передбачає поетапно впроваджений єдиний економічний, валютний, військовий і політичний простори тощо.
  • 23 квітня самопроголошений президент Білорусі заявив, що завершити створення Союзної держави Росія та Білорусь можуть вже восени 2021 року. Залишилося одне нерозв'язане питання – об'єднання податкових систем.