Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Михайло Басараб.

Як нагадує політолог, Кремль і контрольовані ним терористичні угрупування на Донбасі чергують агресію з миролюбивими заявами. Вони так діють по всіх напрямках так званого переговорного процесу. З одного боку, демонструють бажання сідати за стіл переговорів, обговорювати деталі відведення військової техніки по лінії зіткнення, калібр озброєнь, в яких пунктах реалізовувати перемир’я тощо. А потім, зауважує він, після таких декларативних намірів через кілька днів українські позиції обстрілюють російські війська. Сьогодні маріонетка Захарченко погрожує дійти танками до Ужгорода, а завтра верзе щось про бажання повернути "ДНР" до України.

Читайте також: Росія погрожує розширенням географії воєнних дій: "Малоросія" Захарченка була першим дзвоником

Це тактичні прийоми і гра на вимотування до того часу, поки в опонентів РФ не опустяться руки, і вони в повному обсязі не виконають вимоги Кремля. Але це їй не вдасться. Росія не упокорить Україну, яка вже відбулася як історична даність,
– наголошує Михайло Басараб.

Як підкреслює політолог, Москва не зможе знищити українську націю саме через адекватну оцінку українцями всього того, що відбувається в Криму і на Донбасі.

"Тотальна окупація Росією України неможлива, тому що це ресурсно непідйомне завдання для Кремля. Як тільки якомусь ідіоту прийде така ідея, можна поставити хрест на державі "Росія". Хоча б з тої простої причини, що втримати Україну під російською окупацією нереально. Тому єдине, що залишається РФ, на бандитському жаргоні – "взяти на понт" Україну і наших західних партнерів, залякуючи тотальною конвенційною війною і чергуючи заяви про мир з локальними збройними сутичками", – вважає експерт.

На думку Михайла Басараба, це стратегія РФ – застосовувати періодично силу, змінювати її заявами про готовність до досягнення політичних домовленостей.

Читайте також: Скільки українців загинуло з початку російської агресії в Україні: страшна цифра

"Путіну потрібна Білорусь на території України. Номінально незалежна держава з повним політичним контролем з боку РФ. Тому він застосовує тактику гойдалок. На жаль, це призводитиме до виснаження і втрат. Україні треба застосувати більш активну оборону і давати кратно більшу відповідь ворогу, розвивати авіацію і ракетні війська, а також дати остаточно зрозуміти, що Мінські домовленості – це ахінея, ОРДЛО і Крим – окуповані території; Росія – агресор, а Путін – воєнний злочинець", – переконаний Басараб.

Нагадаємо, глава МЗС України Павло Клімкін заявив, що телефонна розмова лідерів "нормандської четвірки" може відбутися з 24 по 28 липня. У Кремлі не підтверджують інформацію про те, що розмова відбудеться 24 липня.

Зазначимо, протягом 20 липня на Донбасі загинуло одразу 9 українських військових. Ще 5 бійців були поранені.