Станом на 28 лютого правоохоронці вже заблокували 18 каналів та груп. Вони штучно "розкручували" ПВК Редан на території України.

Зверніть увагу Агресивні підлітки з ПВК "Редан" планували бійку у Львові: поліція швидко відреагувала

Що відомо про адмінів телеграм-каналу

Один з адміністраторів телеграм-каналу – 16-річний хлопець з Дніпра. Наразі з ним та його батьками працюють правоохоронці.

Кіберполіція встановила адміністратора телеграм-каналу нового молодіжного руху. Ним виявився 16-річний житель Дніпра. Телеграм-канал заблоковано,
– мовиться у повідомленні.

Хлопець розповів, що створив канал, бо хотів заробляти на рекламі. Щоб залучити більше підписників, він використав назву ПВК Редан. Бронювання реклами горе-адмін оцінив у 10 доларів.

Правоохоронці знайшли адміністратора телеграм-каналу ПВК "Редан": дивіться відео

Також правоохоронці виявили ще одного адміністра телеграм-каналу ПВК "Редан". Це – 13-річний житель Черкас. Хлопець розповів правоохоронцям, що хотів стати популярним.

Що відомо про ПВК "Редан"

ПВК "Редан" – молодіжна субкультура. Дуже популярна на території Росії – країни-терористки. Представники ПВК "Редан" заявляють, що "ПВК" – жарт. Неформали не асоціюють себе з приватною військовою компанією. Учасники "Редану" виступають проти футбольних фанатів, мігрантів і вихідців із Кавказу.

Водночас невдовзі хвиля дійшла до України. Зокрема, до Харкова та Івано-Франківська.

"Штучне поширення субкультури "ПВК Редан", є спробою російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію, аби втягнути дітей у протиправну діяльність", – розповіли у поліції.

Правоохоронці розповіли, що загалом у різних регіонах держави відбулося близько 30 зібрань молоді. До поліцейських відділків запросили понад 700 осіб. У поліції наголосили, що більшість з них – неповнолітні. Наразі з ними та їхніми батьками проводять розмови.

Зокрема, масові бійки намагалися влаштувати у Києві, Одесі та Львові. Водночас правоохоронці оперативно спрацювали й попередили бійки.

Київські поліцейські звернулися до батьків. Їх просять спілкуватися з дітьми, звертати увагу на їхню поведінку, коло спілкування та способи проведення дозвілля.