Про це у своєму стрімі заявив військовий експерт Олег Жданов, передає 24 Канал. Він додав, що Збройні Сили України контролюють західну частину міста.

Дивіться також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

Тривають бої у самому місті

За його словами, ситуація у міста та на околицях залишається важкою. Російські війська намагались підійти до міста спочатку з південного боку, де зазнали поразки від наших військових і відступили, а згодом з північного, де у них також нічого не вийшло.

"Станом на зараз ми можемо констатувати, що основні зусилля ворог перемістив у саме місто. Тривають бої за промислову зону. Росіяни кажуть, що захопили її. Генштаб ЗСУ традиційно уникає будь-якої конкретики, але, за моїми даними, бої за промзону досі тривають і росіяни не досягли успіху", – розповів Жданов.

Олег Жданов про оперативну ситуацію на фронті: дивитись відео

Вже 2 місяці "Вагнери" відрізані від можливості поповнення особового складу

Військовий експерт додав, що зараз російські окупаційні війська контролюють орієнтовно 65% міста, але зазнали важких втрат, які не можуть швидко компенсувати. За словами Жданова, у ПВК "Вагнера" великі проблеми з особовим складом.

Вже понад 2 місяці Пригожин (власник ПВК "Вагнера" - 24 Канал) не може компенсувати втрати новими в’язнями російських тюрем, а наявний особовий склад вже закінчується,
– наголосив він.

Відтак, за словами Жданова, російське військове командування вирішило підсилити підрозділи вагнерівців регулярними підрозділами збройних сил Росії – десантниками та піхотою.

Ситуація у Бахмуті: головне

  • За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 30 березня, найгарячішими є Лиманський, Бахмутський, Авдіївський та Мар'їнський напрямки. Геолокаційні кадри показують, що окупанти просувалися у південній та південно-західній околицях Бахмута.
  • На нещодавньому брифінгу, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що зараз у Бахмуті воює приблизно 6000 найманців групи "Вагнера".
  • Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що утримання Бахмута зменшило російський наступальний потенціал та дозволяє краще підготувати український контрнаступ.