Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Чим загрожує повернення Росії в ПАРЄ: думка дипломата

Як зазначає експерт, по-перше, в 2014 році проросійські сили через окупацію Росією Криму і частини Донбасу втратили майже п'ять мільйонів виборців. Без них вони не можуть виграти ні президентські, ні парламентські вибори. Але так звана п’ята колона з високою ймовірністю може істотно збільшити своє представництво у Верховній Раді. Приблизно вдвічі. Можливо, матимуть близько ста депутатів. Але в них не буде більшості.

З великою ймовірністю в майбутній коаліції проросійських сил не буде. Москва робить ставку на створення об'єднаної проросійської сили, яка б зайняла перше місце на виборах. Вона має консолідувати проросійський і антимайданний електорат, щоб показати, ніби це та сила, з якою потрібно рахуватися. Цей аргумент використовуватиметься Кремлем для Заходу, як доказ "внутрішнього" конфлікту та "громадянської" війни в Україні. І цим підштовхувати Київ до вигідного Москві компромісу,
– переконаний Володимир Фесенко.

По-друге, розповідає політолог, реванш проросійських сил неможливий через традиційно низьку явку виборців на сході держави.

Нагадаємо, чергові вибори Президента України заплановані на 31 березня 2019 року. Чергові вибори до Верховної Ради заплановані на осінь 2019 року.