За словами місцевої жительки Вікторії, все навколо палало, на вулиці було багато поранених людей, всі втікали хто куди міг у страшній паніці.

Важливо: Теракт у Маріуполі: хто обстріляв мирних жителів?

Жінка і досі плаче, коли згадує той суботній ранок – розтрощені будинки, навколо вогонь і хаос. Тоді вона втратила коханого чоловіка.

Він встигнув вистрибнути з машини, і, за словами, судмедексперта, уламок довжиною сім із половиною сантиметрів пошкодив стегнову артерію. Його привезли в лікарню, але не змогли нічого зробити через втрату крові,
– прокоментувала Вікторія.

Той суботній ранок жителям уже ніколи не забути. Про пережите щодня нагадують вирви від снарядів та розтрощені будинки. Цілі сім'ї тоді втекли від війни за межі міста, і навіть країни.

Що відомо про обстріл Маріуполя?24 січня 2015 роки бойовики терористичної організації "ДНР" обстріляли із "Градів" мікрорайон Східний у Маріуполі. Снаряди влучили в приватні будівлі, автомобілі, міський ринок, дитячі садки, будівлі багатоповерхівок. Жертвами теракту стали 31 особа, що понад сотня отримала поранення.

У 2018 році Служба безпеки України оприлюднила матеріали розслідування, які довели безпосередню участь російських військових у обстрілах мікрорайону "Східний" у Маріуполі.

Дивіться відео, яке оприлюднила СБУ як доказ причетності Росії до теракту в Маріуполі

Жителька Маріуполя Сніжана розповіла, що в її під'їзд відбулося два прямих попадання. Люди, які на той час перебували в кухні, дивом врятувалося. Їх лише зачепило уламками, однак за пів року чоловік помер від серцевого нападу.

Обстріл Маріуполя / Фото Evgeny Sosnovsky

Снаряди влучили не тільки в житлові будинки, а й у дитячі садочки. Минуло п'ять років, а будівля дошкільного закладу і досі у дірках від уламків. Про страшний ранок нагадує і внутрішній дворик. Замість павільйону – каркас.

Обстріли Маріуполь Росія бойовики жертви
Дитячий садок у Маріуполі

У місцевої жительки Марини і зараз стискається серце, коли чує гучні звуки пострілів у прифронтовому Маріуполі. Жінка дякує Богу, що теракт стався у вихідний, коли діти були вдома. Вона згадала, що в їхній дитячий садок було чотири потрапляння, одне з яких – у приміщенні групи.

Фільм Юлії Гонтарук "Десять секунд" про обстріл Маріуполя: відео

Попри страх в очах, місцеві продовжують жити. У центрі району в Маріуполі є церква князя Володимира. Навколо неї летіли снаряди, горіли будинки та вибухали автівки. Але храм не зачепив навіть жоден уламок. Місцеві жителі вірять: це диво, і вже зовсім скоро настане мир.