Відповідне рішення Рада прийняла на засіданні 13 липня. Свої голоси за ліквідацію Укроборонпрому віддали 256 парламентарів.

Читайте також Японія хоче інвестувати в оборонний комплекс України

Рада ліквідувала Укроборонпром

Проти прийняття документу проголосували 16 нардепів, не голосували – 40.


Як за документ голосували нардепи / Фото Верховної Ради

Ухвалений законопроєкт дасть можливість прискорити трансформацію оборонно-промислового комплексу в найкоротші терміни – до 1 року.

Документ передбачає впровадження таких змін

  • У межах трансформації держконцерну створять 2 великих холдинги: "Оборонні системи України" – до нього увійдуть 65 підприємств, які розподілять по 6 субхолдингах; аерокосмічний холдинг – займатиметься авіацією і космосом.
  • Державні підприємства оборонно-промислового комплексу перетворять на акціонерні товариства. Вони матимуть можливість об'єднання з українськими та іноземними партнерами.

Реформування Укроборонпрому планують провести у 3 етапи

  • Перший етап – підготовка учасників концерну до реорганізації. На цьому етапі Укроборонпром залишатиметься уповноваженим суб'єктом господарювання з управління об'єктами державної власності в ОПК.
  • Другий етап передбачає перетворення учасників Концерну на господарські товариства або товариства з обмеженою відповідальністю.
  • Третій – безпосереднє перетворення концерну в акціонерне товариство, зокрема, прийняття відповідного рішення Кабміном та затвердження статуту.

Нагадаємо, нардепи проголосували за відповідний проєкт закону у першому читанні ще наприкінці січня 2021 року.


Як планують реструктуризувати Укроборонпром / Інфографіка "Слуги народу"