За відповідне рішення Верховна Рада остаточно проголосувала на засіданні 21 квітня. Проєкт закону підтримали 293 народних депутати.

Читайте також Верховна Рада збільшила граничний дефіцит держбюджету на 200 мільярдів гривень

Рада проголосувала за дерадянізацію законодавства

Метою проєкту Закону України "Про дерадянізацію законодавства України" є відрадянщення актів законодавства України, як шляхом внесення відповідних змін до існуючих законів, так і визнанням такими, що не застосовуються на території України деяких нормативно-правових актів (або їх положень) органів державної влади і управління Союзу РСР і Української РСР (Української СРР),
– мовиться у пояснювальній записці.

Зокрема мовиться про документи, що:

  • формально зберігаючи свою чинність, не здійснюють регулюючого впливу;
  • або навпаки – є такими, що донині регулюють певне коло суспільних відносин, хоча і застосовувана термінологія в них та підходи до врегулювання є застарілими, неактуальними й концептуально несумісними із законодавством України.

Цього разу за закон проголосували остаточно, натомість у першому читанні його підтримали ще у травні 2021 року. Тоді мовилось, що проєкт закону:

  • скасовує дію нормативно-правових актів радянського періоду;
  • визнає такими, що не застосовуються на території України, 979 актів органів державної влади Радянського Союзу, а також 249 актів УРСР, за окремими винятками.

Тоді повідомили, що з українських законів зникнуть слова "СРСР", "Жовтнева революція", "трудящі".

Дивіться також – Верховна рада подовжила воєнний стан: відео