Законопроєкт №5304 у першому читанні проголосували 27 квітня. Надалі він має пройти друге читання і схвалення в цілому.

Раніше Рада провалила проєкт постанови про бездіяльність влади з боротьбою проти COVID-19

Збільшення видатків для судів

Підтримав ініціативу 271 депутат, проти був лише 1, утрималися – 37, не голосували – 31. Відповідний законопроєкт має внести зміни до держбюджету. Причина – нестача коштів на зарплати суддям і поточні видатки.

Так, на 2021 рік заявлене фінансове забезпечення системи правосуддя складає лише 38,4% від потреби. Визначених бюджетом коштів не вистачає на виплату заробітної плати, мінімальних виплат, а також поточні видатки – поштові відправлення, комунальні платежі, оренду тощо,
– йдеться у законопроєкті.

Звідки візьмуть гроші для суддів

Місцеві та апеляційні суди України, зазначають автори законопроєкту, з року в рік стикаються з проблемою недостатнього фінансового та матеріально-технічного забезпечення. На тому, що ситуацію потрібно змінювати, як ідеться у пояснювальній записці, наголошують і міжнародні партнери.

Гроші у сумі 600 мільйонів планують виділити на забезпечення правосуддя місцевими, апеляційними судами. Взяти їх планують, зменшивши фінансування Міністерства молоді та спорту за програмою підготовки та участі національних збірних команд в Паралімпійських і дефлімпійських іграх.