За відповідне рішення проголосували 303 народні депутати. Зауважимо, що військову угоду підписали ще 16 жовтня 2020 року.

Важливо Україна створить у Туреччині базу для ремонту військових вертольотів

Ратифікація військової угоди між урядами України та Туреччини дозволить створити основу для відносин та розвитку співпраці між сторонами за 21 напрямом військового співробітництва.

Зауважимо, що раніше президент Володимир Зеленський та лідер Туреччини Реджеп Ердоган підписали рамкову військову угоду. Сталося це ще 16 жовтня 2020 року.

Більше про це

Тоді Зеленський заявив, що угода відкриває нові можливості для військового та військово-технічного співробітництва двох країн, зокрема у сфері оборонної промисловості.

Міністр оборони Андрій Таран зазначив, що угода створить правові основи для розширення і поглиблення українсько-турецького співробітництва у сфері оборони. Воно також дозволить почати співпрацю по більш ніж 20 "принципово новим актуальним напрямкам".

Інші угоди між Україною та Туреччиною

  • У лютому 2020 року Україна і Туреччина підписали угоду про співпрацю у сфері оборони, яка допоможе Україні підвищити рівень безпеки на морському південному кордоні в акваторії Чорного моря.
  • У квітні 2021-го країни підписали ще одну спільну декларацію між українською і турецькою стороною. Вона передбачає 20 пунктів.