Однією з ключових тем розмови між Зеленським та Ердоганом стало загострення ситуації на Донбасі, а також – окупація Криму. Ердоган вкотре підтвердив, що Туреччина підтримує суверенітет та територіальну цілісність України.

Зауважте Напередодні візиту Зеленського Ердоган поговорив з Путіним

Підсумки зустрічі

Про Окупований Донбас та Крим. Зеленський та Ердоган обговорили питання безпеки та спільну протидію викликам у регіоні Чорного моря. Український президент зауважив, що бачення Києва та бачення Анкари – збігаються.

Ердоган наголосив, що головною метою є зберегти Чорне море як море миру та спокою.

За словами Зеленського, для України є дуже важливою підтримка Туреччини у питаннях відновлення суверенітету та територіальної цілісності.

Особливу увагу український лідер приділив мілітаризації Криму та порушенням прав людини на півострові.

Ердоган запевнив, що Туреччина – союзник України.

Туреччина потужно захищає територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Ми ще раз підтвердили наш основний принцип – невизнання незаконної анексії Криму,
– наголосив Ердоган.

Окрім того, турецький лідер заявив, що ситуацію на Донбасі необхідно врегулювати мирно з урахуванням міжнародного законодавства.

За словами Ердогана, ескалацію на окупованих територіях України необхідно негайно припинити. Туреччина готова надавати усю необхідну підтримку.

Про Кримську платформу. Зеленський подякував Ердогану за готовність долучитися до формату Кримської платформи.

Окрім того, український президент заявив, що участь турецького лідера у саміті платформи 23 серпня у Києві може стати потужним сигналом, що Україна та її партнери рішуче налаштовані щодо деокупації півострова.

Ердоган зауважив: Кримська платформа має на меті об'єднати Україну.

Про економічну співпрацю. Український лідер наголосив на важливості підписаної міжурядової угоди про співпрацю у галузі житлового будівництва. Це дає можливість побудувати 500 квартир для кримських татар. Зеленський назвав цей проєкт дуже важливим для зближення народів.

Також Зеленський ознайомив Ердогана з перспективними напрямками для турецьких інвестицій в Україні. Зокрема, у галузі морських портів.

Значну увагу під час зустрічі приділили торговельним відносинам України і Туреччини.

Зеленський зауважив, що підписання угоди про вільну торгівлю змогло б їх суттєво підсилити. Однак це дуже відповідальний крок і до нього необхідно підготуватися. Ердоган висловив сподівання, що угоду вдасться підписати вже найближчим часом.

Окрім того, президенти обговорили співпрацю в енергетичній сфері, а також галузях оборони та літакобудування.

Зеленський наголосив, що у 2021 році країни відзначають десяту річницю стратегічної співпраці. Партнерство України та Туреччини відбувається не тільки на словах, воно підкріплене реальними справами і перемогами.

Пресконференція Зеленського та Ердогана: дивіться відео