Цей законопроєкт під №3023 доступний на сайті Верховної Ради України. Його співавторами стали 7 народних депутатів переважно з фракції "Голосу".

Цікаво В Раді посилили покарання за викрадення автомобілів: що змінилось

Що передбачає закопроєкт:

  • Передовсім він пропонує ввести користувачів персонального легкого електротранспорту, як нову категорію учасників дорожнього руху. Тут мовиться про користувачів електричних скутерів, сігвеїв, гіроскутерів і гіробордів.
  • Також він визначає права й обов'язків. Зокрема особи, які керують легким електротранспортом, зможуть їздити спеціальними велосипедними доріжками, а в разі їх відсутності – краєм проїзної частини дороги чи узбіччям.
  • Натомість до обов'язків входить, наприклад, використання технічно справного й спеціально обладнаного транспорту. Також за можливістю слід обладнати транспорт звуковими сигналами й світловідбивачами.
  • Також пропонують заборонити керувати персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують їхню увагу й швидкість реакції.

Що кажуть автори законопроєкту?


Співавторка законопроєкту депутатка від партії "Голос" Юлія Клименко раніше пояснювала: ця законодавча ініціатива змінює поняття легкого електротранспорту. Адже закон про дорожній рух було ухвалено в 1993 році. На той момент легкого електротранспорту взагалі не було.

Основне завдання законопроєкту – внести визначення, поняття, термінологію в законодавство, щоби ті хто їздить на легкому електротранспорті стали учасниками дорожнього руху. Щоб це не просто були пішоходи чи взагалі незрозуміло хто.