Про це розповів голова Верховної Ради Руслан Стефанчук. За його словами, поки депутати не розглядають включення таких ініціатив до порядку денного.

До теми У Суркіса прокоментували його "затримання" на кордоні й заявили, що той лікується в Польщі

Ми переконані, що всі питання, пов'язані з теперішнім мобілізаційним режимом, а він поширюється на чоловіків 18 – 60 років, передбачені не просто так. Це та кількість чоловіків, яка може відстоювати Незалежність України,
– сказав він.

Стефанчук вважає, що жодні законодавчі ініціативи не змінять людину. Адже і зараз ті, хто хотів втекти з України, намагалися вигадати різні способи. Зокрема, хтось одягався в жіноче вбрання, а хтось "перевозився" в ящиках.

"А є люди, які, маючи посвідку на проживання в інших країнах, вважали, що мають віддати свій борг Батьківщині, і поверталися з-за кордону. Кожна людина повинна усвідомити, що вона має виконати свій обов'язок перед Україною", – наголосив глава ВР.

Він каже, що депутати можуть на законодавчому рівні вводити нові механізми та підходи, але все залежить від відчуття внутрішнього обов'язку кожної людини.

Зміни у виїзді чоловіків за кордон розглядають

Проте зміни справді розглядають, але дотримуватимуться балансу, щоб не було зловживань.

Наприклад, розглядалося питання про те, щоби випускати студентів. А дехто каже: в нас зараз різко збільшиться кількість людей, які будуть вступати до закладів вищої освіти. З одного боку, це добре, якщо вони йдуть вчитися. А з іншого, реальна причина може бути зовсім іншою – виїзд із країни,
– каже Стефанчук.

До слова, впродовж російсько-української війни прикордонники викривають чимало осіб, які намагаються незаконно перетнути кордон. Є й такі, що нелегально переправляють військовозобов'язаних. Днями подібного "патріота" викрили на Закарпатті. Він ліпив наліпки "капелан" і "гумдопомога", щоб перевезти чоловіків.

Цікаве відео – втрати росіян в Україні станом на 25 квітня