Критичний пост про Сенцова Михайло Подоляк написав на своїй фейсбук-сторінці.

Варте уваги Ні про що не шкодую: емоційна заява Сенцова в шосту річницю його арешту

У чому Подоляк звинувачує Олега Сенцова:

 • Пристосуванство Сенцова

Подоляк у своєму дописі назвав Сенцова ідеальною ілюстрацією "хутірського пристосуванства".

Той таки не/раз згаданий всує "Олег Сенцов" просто фантастично ідеальна ілюстрація особливостей нашого внутрішнього національного характеру. Того самого горезвісного хутірського пристосуванства.

 • "Картинка-герой"

Подоляк зазначає: Олег Сенцов неодноразово був використовуваний задля показу історії страждань. Його нібито використовували псевдопатріоти, які насправді нічого реального не робили для звільнення з російського полону.

Ти терпи. Ти сиди. Ти страждай. Тому що це дозволяє нам продавати суспільству і зовнішнім партнерам красиву історію страждань. Ти чудова ілюстрація.

 • Невдячність перед людьми, які дістали з полону

Подоляк пише: визволили Сецова нові люди, які прийшли до влади і не використовували його страждений образ. Однак сам колишній в'язень невдячний і образливо оцінює "рятівників".

Нині Сенцов підкреслено образливий у своїх оцінках людей, які його дістали і не юзали як "жертву катівні". Він бридко огидний у власному політичному пристосовництво. Дешево і без смаку.

До теми Олег Сенцов екранізує свою кримінальну драму "Носоріг"

 • Сенцов – аморальний і дріб'язковий

Він передбачуваний у своїх "експертних" кроках. Він не еліта, тому що інтелектуально порожній і дріб'язковий в моралі. Хоча ні. Він – банально аморальний. І він нудний насправді.

 • Про фільм "Носоріг"

Критикує Подоляк і Сенцова за те, що той бере гроші від влади на свій новий фільм "Носоріг". Зазначає – це пристосуванство при невдячності. Щодо таланту кінрорежисера – Подоляк критично зауважує, що скоріш за все провінційцний аматор".

Талановитий він? Байдуже. Але, швидше за все, він – типовий провінційний "самодіяльник" з малим набором ідей. Творчість якого саме по собі не продається, але яке можна наситити бюджетними грошима і напарити суспільству.

Радник Єрмака наостанок риторично запитує: навіщо надалі підтримувати Сенцова, фінансувати його творчість і "робити медійною зіркою".

Та все просто. Така наша традиція. Ми періодично беремо дрібну людину, яка волею випадку опинилася на інформаційній передовій, і робимо його медійної зіркою. Гордим орлом, який має власне я. А потім – в реаліях – швидко з'ясовується, що це банальний пристосуванець ...

Що відомо про Подоляка?

Радником Єрмака з антикризових питань він працює від квітня 2020-го. Михайло Подоляк – відомий політтехнолог, колишній головний редактор сайту "Обозреватель". За часів президента Віктора Януковича брав участь у пресконференції адвокатів Юрія Іванющенка ("Юри Єнакіївського") як політичний консультант.

На ній адвокати Іванющенка продемонстрували довідку МВС, що їхній клієнт не причетний до кримінальних злочинів. Після цього Іванющенка почав захищати Подоляк. У 2015 році він консультував кандидата в мери Києва Сергія Думчева і його партію "Рух за реформи".

Що раніше писав Сенцов

Перед тим, як з'явилася публікація Подоляка, Сенцов на своїй сторінці у фейсбуці зауважував: фільму "Носоріг", який вигравав фінансування Держкіно ще у 2012 році, а "ні у кого з експертів не виникло сумнівів щодо підтримки цього довгоочікуваного проєкту". За словами Сенцова, для його втілення потрібно було знайти правильне юридичне рішення.

В іншому пості заявляв: його неможливо купити, тому він не буде мовчати, отримавши гроші з держбюджету.

Ті друзі та вороги, які вважають, що, отримавши гроші на зйомки свого фільма, я замовкну – помиляються. Мене неможливо купити, примусити чи залякати. Я завжди говорю, що думаю, та не зраджую собі та своїй країні. Усім добра!
написав Сенцов.

До цього Сенцов коментував справу Порошенка, яку веде Офіс Генпрокурора. Зазначав – "спроба Зеленського посадити Порошенка – дуже велика помилка" і нагадує методи часів Януковича. Припускаємо, що зокрема і через цей пост Михайло Подоляк міг вз'їстися на Сенцова.

Арешт і звільнення Олега Сенцова: головне

 • Сенцова разом з іншим активістом Олександром Кольченком затримали 10 травня 2014 року в анексованому Криму.
 • Чоловіків звинуватили у підготовці терактів на окупованому півострові.
 • У 2015 році російський суд виніс Сенцову вирок у вигляді 20 років колонії суворого режиму, а Кольченку – 10 років.
 • У 2018 році Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити усіх політв'язнів Кремля. Він також написав заповіт на творчість у разі своєї смерті. Політв’язень припинив голодування аж після 145 днів з його початку через загрозу примусового годування.
 • З полону Сенцов повернувся 7 вересня 2019 року в межах обміну України з Росією. Разом із Сенцовим того дня з полону повернувся Кольченко та ще 33 українців.
 • Після звільнення він заявив, що не хоче пов’язувати своє життя з політикою. Він виступає із критичними заявами у бік Зеленського, Венедіктової та Офісу Президента. Сенцов – учасник неодноразових акцій на підтримку підозрюваних у вбивсті Павла Шеремета Яни Дугарь, Юлії Кузьменко і Андрія Антоненка.