Вперше Гроссі приїжджав на тимчасово окуповану атомну електростанцію 1 вересня 2022 року. Цього разу очільник МАГАТЕ повинен був порівняти, як змінилася ситуація за період його відсутності.

Читайте також Створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС вже не розглядають: у МАГАТЕ пояснили рішення

Рафаель Гроссі прибув на Запорізьку АЕС

В обід 29 березня в Енергоатомі повідомили, що гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі вже прибув на тимчасово окуповану Запорізьку АЕС. Ключові завдання його візиту – поспілкуватися з атомниками, які її експлуатують та виступити гарантом ротації членів постійної місії Агентства, яка, до слова, працює на ЗАЕС із вересня 2022 року.

Гендиректор МАГАТЕ особисто прибув на ЗАЕС: дивіться відео

Як минув візит Гроссі на захоплену ЗАЕС

Це вже другий візит очільника МАГАТЕ на станцію, відтоді як її захопили росіяни. 29 березня Гроссі повідомив, що агентство обговорює з Україною та російськими окупантами нову "концепцію захисту" Запорізької АЕС.

Також у мережі публікують фото з поїздки Гроссі. На фото директор МАГАТЕ перебуває у компанії виключно проросійського окупаційного керівництва ЗАЕС:

Гроссі на окупованій ЗАЕС: фото з телеграм каналів

Станцію Рафаель Гроссі покинув аж ввечері. Цього разу минулося без провокацій з боку Росії. Перед минулим візитом росіяни обстріляли Енергодар та звинуватили ЗСУ.

Зверніть увагу Я вже не можу дивитись на ваші реверанси Росії, – Данілов відповів МАГАТЕ щодо ЗАЕС

Ситуація на ЗАЕС все ще дуже нестабільна

  • Як зауважив Рафаель Гроссі ще до свого другого приїзду на Запорізьку АЕС, ситуація на атомній електростанції все ще напружена та нестабільна. Вона мало змінилася за 7 місяців постійного перебування членів МАГАТЕ на території окупованої АЕС.
  • Загрози ядерній безпеці все ще дуже очевидні та великі. Тому необхідно негайно діяти, аби запобігти потенційній аварії з радіологічними наслідками для України та всього світу.
  • "Тому я продовжую працювати над пропозицією щодо захисту станції", – заявив Гроссі. До слова, у поїздці на Запорізьку АЕС його супроводжуватиме вже сьома група експертів МАГАТЕ.