Про це завили в розвідці Великої Британії. Зауважили, що йдеться про AS-23a KODIAK – російські ракети Х-101, Х-102.

До теми Могла впасти під час пуску: у Саратовській області Росії, ймовірно, виявили уламки ракети Х-101

Окупанти втрачають свої найкращі ракети

У зведенні зазначили, що на фотографіях з відкритих джерел від 31 березня видно уламки ракети, яка впали в поле в Саратовській області на півдні Росії.

Ретельний огляд показав, що уламки, швидше за все, є фрагментами ворожої крилатої ракети повітряного базування AS-23a KODIAK – натівське позначення для ракет Х-101, Х-102.

У британській розвідці припустили, що, ймовірно, що уламки утворилися внаслідок несправності ракети, запущеної в напрямку України раніше цього ранку.

Зауважили, що Саратовська область є відомим стартовим майданчиком для бомбардувальників російської далекої авіації та базою аеродрому "Енгельс", де розміщені кілька бомбардувальників.

У розвідці Британії наголосили, що AS-23a KODIAK – найкращий у Росії високоточний боєприпас з дальністю ураження близько 4000 кілометрів. Такі ракети окупанти широко використовують для обстрілів України. Зокрема, ударів по енергетичній інфраструктурі.

Дуже ймовірна несправність такої престижної ракети вказує на проблеми у її виробництві, на які, ймовірно, вплинули санкції та поспіх задовольнити вимоги війни,
– підкреслили в Міноборони Британії.