Все частіше інструментом цього знищення згадуються види зброї, яка не стоїть на озброєнні російської армії. Наприклад, російські пропагандисти почали згадувати про ракету "Сармат", яка нині лише проходить випробування і навряд чи продовжить їх проходити, але про це трохи пізніше.

Читайте також Росія вирішила "зв'язати" Україну новою спецоперацією

Погрози заднім числом

Річ у тому, що минулого тижня такий діяч, як Дмитро Рогозін, заявив, що незабаром на бойове чергування буде поставлено близько 50 нових міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) "Сармат", а серійне постачання ракети планується розпочати до кінця осені цього року.

Однак слова Рогозіна, як це часто у росіян і буває, не більше ніж струс повітря, нічого спільного з реальністю не має. Але все за порядком.

"Авангард" тягне на дно

Фактично, "Сармат" не вступив у дію на момент, коли на озброєння було вже прийнято комплекс "Авангард". Своєю чергою, комплекс "Авангард", що нібито невразливий і "не має аналогів у світі" та яким у форматі мультика свого часу лякав Захід президент Росії, повинен був встановлюватися саме на "Сарматах".

І ось тут починається найцікавіше.

Російські ракетники вийшли із ситуації із запізнілим "Сарматом" тим, що комплекс "Авангард" було вирішено до 2027 року встановлювати на старих радянських МБР УР-100Н УТТХ, що не випускаються з 1985 року. Згідно з планом поставок "Авангардів", у війська з 2019 до 2027 року буде передано у кількості 12 одиниць.

Пан Рогозін змушений розповідати казочки / "Роскосмос"

Тобто виникає питання, якщо план було складено на кілька років уперед, про яке таке виробництво МБР "Сармат" у кількості 50 одиниць може йтися, якщо всього "Авангардів" буде вироблено 12?

Що по санкціях

Але навіть не цей дивний факт-невідповідність викликає головне питання, а те, що до складу МБР "Сармат" входить чимала елементарна електронна база іноземного виробництва. Простіше кажучи – іноземні мікросхеми та мікроелементи.

Тобто виробництво МБР "Сармат" завдяки санкціям на сьогодні може бути не більш ніж штучним і не факт, що наявних запасів мікроелементів вистачить навіть на ракети в рамках випробувань.

Клоунада

Що ж ми маємо? Рогозін лякає світ пів сотнею ракет, які не завершили випробування і навряд чи завершать, а навіть якщо й завершать, то необхідної кількості бойових комплексів для них у найближчі 10 років точно не буде зроблено?

І це я ще не згадав того факту, що комплекс "Авангард" так само критично залежить від західних мікросхем і плани постачання їх у війська, навіть на старій радянській ракеті, вже зриваються.

Володіючи цією інформацією, одне задоволення слухати Рогозіна.

На боці Росії воюють неонацисти – дивіться відео: