Втім, найбільшому ризику громадян Білорусі піддає Алєксандр Лукашенко, який перетворив країну на плацдарм, з якого росіяни ведуть війну проти України. Про це 24 каналу сказав політолог Валентин Гладких.

До теми Ракета впала на території Білорусі: у Повітряних силах ЗСУ прокоментували інцидент

Немає нічого дивного, що рано чи пізно це буде відлунюватися і в Білорусі. Вони думали, що з території Білорусі проводитимуть обстріли, і всі це мають сприймати як належне, без будь-якої реакції? Це помилкова точка зору,
– стверджує політолог.

Потрібно ще довести, акцентує Гладких, що це наша ракета чи її уламки. Можливо, це збита російська ракета. "Чи це просто російська ракета, яка вирішила відпочити, бо втомилася летіти в Україну", – жартує Гладких.

Яка мета Лукашенка

Пояснити істерику Лукашенко дуже просто. За словами політолога, він намагається створити підставу для легалізації безпосередньої участі білорусів у війні проти України.

"Ніхто з білорусів не палає бажанням вв'язуватися у цю війну безпосередньо. Бо одна справа надавати інфраструктуру для агресора, а інша справа – платити податок кров'ю", – зауважує політолог.

Тому білоруському диктатору конче необхідно знайти привід для війни. Показати, "откуда гатовілось нападєніє".

"Ці претензії абсолютно смішні та безглузді в контексті того, що Білорусь де-факто бере участь у війні на боці Росії. І ті санкції, які застосовуються проти Лукашенка та Білорусі з боку цивілізованого світу є підтвердженням цьому факту", – резюмував політолог Валентин Гладких.

Масована ракетна атака по Україні 29 грудня: коротко

  • Російські загарбники продовжують тероризувати мирне населення України. Зранку 29 грудня ворог завдав масованої ракетної атаки по нашій країні.
  • Як повідомив радник глави ОП Михайло Подоляк, ворог випустив по Україні понад 120 ракет. Однак за даними Генштабу ЗСУ, ворог випустив по Україні 69 ракет, 54 з них – збили сили ППО.
  • Детальніше про те, що відбувалося у містах – читайте у нашому матеріалі.